CHP Erzurum İl Başkanı Kurayla Seçildi

CHP Erzurum İl Başkanı Kurayla Seçildi

CHP Erzurum İl Kongresi'nde Mevcut Başkan Nevzat Özpeker, Oyların Eşit Çıkması Sonucu Çekilen Kurayla Başkanlığa Seçildi.

CHP Erzurum İl Başkanı Kurayla Seçildi

CHP Erzurum İl Kongresi'nde mevcut başkan Nevzat Özpeker, oyların eşit çıkması sonucu çekilen kurayla başkanlığa seçildi.

Palandöken Kış Turizm Merkezi'ndeki bir otelde yapılan il kongresine, CHP MYK Üyesi Zekeriya Akıncı, CHP milletvekilleri İsmet Atalay ve Bayram Meral, CHP Meclis Üyesi Erbaşar Özsoy ile delegeler ve partililer katıldı.

Başkan Nevzat Özpeker'in açılış konuşmasının ardından divan başkanlığı seçimi sırasında yaşanan anlaşmazlık üzerine, divan başkanı açık oylamayla seçildi.

Bayram Meral ve İsmet Atalay'ın aday gösterildikleri divan başkanlığına, 95 oyun, 50'sini alan CHP Milletvekili İsmet Atalay seçildi.

Daha sonra konuşmak için söz alan CHP İstanbul Milletvekili Bayram Meral, partide bir olumsuzluk, bir çıkmaz olduğunu öne sürerek, 'Önümüzde çok çetin bir yol var. Bu yol yerel seçimlerdir. Eğer iktidar olamıyorsan yerini bırakmak onurdur, erdemdir'' dedi.

Ardından söz alan CHP Meclis Üyesi Erbaşar Özsoy, partide değişimin artık kaçınılmaz olduğunu söyledi.

CHP MYK Üyesi İstanbul Milletvekili Zekeriya Akıncı ise Özsoy'un konuşmalarını eleştirdi.

Kongrede, zaman zaman gergin anlar yaşandı.

Konuşmaların ardından oy kullanma işlemine geçildi. 97 delegenin oy kullandığı seçimde, 1 oy boş çıkarken, başkan adayları Nevzat Özpeker ile Murat Dursun Çelikoğlu 48'er oy aldılar.

Daha sonra il seçim kurulu yetkililerince yapılan kura çekiminde, mevcut başkan Özpeker yeniden başkanlığa seçildi.

Kaynak: AA