CHP-dsp İşbirliğinde Son Dakika Sürprizi

CHP-dsp İşbirliğinde Son Dakika Sürprizi

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 22 Temmuz'da Yapılacak Genel Seçimlerde CHP Listesinden Milletvekili Adayı Olmamaya Karar Verdi. Sezer, Genel Başkan Olarak Partisinin Başında Kalacak.

CHP-dsp İşbirliğinde Son Dakika Sürprizi

DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, 22 Temmuz'da yapılacak genel seçimlerde CHP listesinden milletvekili adayı olmamaya karar verdi. Sezer, genel başkan olarak partisinin başında kalacak.

Solda birlik arayışları çerçevesinde genel seçimlere işbirliği içinde girme konusunda sona yaklaşan CHP ve DSP'de gelişmeler sürüyor. DSP kanadında yaşanan son dakika sürprizi ise, DSP Lideri Zeki Sezer'in CHP listesinden milletvekili olmayacağını açıklaması oldu. Sezer, parti içinde CHP ile bütünleşmeye sıcak bakmayan kanadı da düşünerek, bölünmelere karşı, genel başkan olarak partisinin başında kalmaya karar verdi. Alınan bilgiye göre, parti yöneticilerine CHP listesinden milletvekili adayı olmayacağını

açıklayan Sezer, kurmaylarından bu konuda destek aldı. DSP'nin CHP listesinden gösterilecek adayları ise henüz netlik kazanmadı.

(MÜG-OK-OK-Y)