CHP Denizli'deki Oyların Yeniden Sayılmasını İstedi

CHP Denizli'deki Oyların Yeniden Sayılmasını İstedi

CHP Denizli'deki Oyların Yeniden Sayılmasını İstedi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

CHP Denizli Adayı Kazım Arslan, seçim sonuçlarında şaibe olduğunu düşündüklerini belirterek oyların yeniden sayılması için itiraz ettiklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kazım Arslan, seçim sonuçlarında şaibe olduğunu düşündüklerini belirterek oyların yeniden sayılması için itiraz ettiklerini söyledi.

30 Mart seçimlerinde Denizli'de AK Parti Belediye Başkan adayı Osman Zolan, en yakın rakibi CHP adayı Kazım Arslan'a 40 bin oy fark atmıştı. Bu sonuçların ardından CHP adayı Arslan'dan seçim sonuçlarına itiraz geldi. Birçok yerde şaibe olduğunu düşündüklerini belirten Arslan, şöyle konuştu: "Denizli'de maalesef çok değişik olaylarla karşılaştık. Şaibeli bir seçim gerçekleşti. Bunun için de seçim kuruluna gerekli dilekçeyi verdik ve itiraz ettik. Oylar yeniden sayılmalı."

Öte yandan CHP Merkez Efendi ve Pamukkale ilçelerinde oyların yeniden sayılması için dilekçe verildiği öğrenildi. MHP'nin de Pamukkale ilçesinde seçimlere itiraz ederek oyların yeniden sayılmasını istediği belirtildi. - DENİZLİ

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title