CHP'den İkinci Rapor Açıklaması

CHP'den İkinci Rapor Açıklaması

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Algan Hacaloğlu'dan Sonra, Diğer Genel Sekreter Yardımcısı Değer de Rapor Açıklaması Yaptı. Değer, CHP Genel Başkanı Baykal ve Myk Üyelerine Verilmiş Bir Raporunun Olmadığını Açıkladı.

CHP'den İkinci Rapor Açıklaması
03.10.2009 13:44 | Son Güncelleme: 03.10.2009 13:44

-CHP Genel Sekreter Yardımcısı Alygan Hacaloğlu'dan sonra, Genel Sekreter Yardımcısı Değer de rapor açıklaması yaptı. Değer, CHP Genel Başkanı Baykal ve MYK üyelerine verilmiş bir raporunun olmadığını açıkladı.

CHP Genel Sekreter Yardımcısı Mesut Değer, "Açılım" ile lilgili olarak yeni bir rapor hazırladığı şeklindeki haberlere tepki gösterek, CHP Genel Başkanı ve MYK üyeleine verilmiş bir raporunun olmadığını söyledi. Değer, şöyle dedi:

"Bugün basında yer alan CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a veya MYK üyelerine verilmiş bir raporum yoktur. Basında yer alan 34 sayfalık raporu da hazırlamadım. Yine basında yer alan; silahlı tarafların geri çekilmesi, Öcalan'ın genel affa dahil edilmesi, Eğitim, operasyonların derhal sonlandırılması şeklindeki politikalar; kesinlikle partimizin politikaları değildir. Bu politikaları desteklemiyor ve kabul etmiyoruz. Doğu ve Güneydoğu Bölgesi ile ilgili Tarım, hayvancılık, ekonomi ve siyasal gelişmeleri kısaca A'dan Z' ye her konuda inceleme yaptığım veya bu konularla ilgili düşüncelerimi içeren raporlar yazdığım doğrudur. Ama yukarıda belirtilen konular hiçbir raporumda yer almamış görüşlerdir. Böyle bir görüşümde olamaz.

Bu nedenle basında yer alan haberler gerçek dışıdır." (ANKA)

(HF/BÜN)

Kaynak: ANKA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title