CHP'den 'Adalet Mitingleri' - Haberler
Haberi Paylaş

CHP'den "Adalet Mitingleri"

AA - Haberler | Yerel
CHP'den

"Adalet Mitingleri"nin ilkinin 26 Ocak'ta Adana'dan başlayacağını ve tüm bölgelerde yapılacağını bildirdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan,

"Adalet Mitingleri"nin ilkinin 26 Ocak'ta Adana'dan başlayacağını ve tüm bölgelerde yapılacağını bildirdi.

Tezcan, partisinin Adana İl Başkanlığı'nda Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı'nın da katılımıyla düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin son dönemde demokrasinin ve demokratik örgütlenmelerin doğrudan doğruya iktidar eliyle dönüştürülmeye, tasfiye edilmeye çalışıldığı bir süreç yaşadığını ileri sürdü.

Demokratik kitle örgütleri ve sendikal örgütlerin kendilerini karşılamalarını önemsediklerini belirten Tezcan, "Çünkü iktidar yandaş sendikalar, yandaş sivil toplum yaratma konusunda son 10 yılda çok ciddi adamlar attı" dedi.

Bu düzenin adaletsiz olduğunu, partisinin adında adalet olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin, milletin kendisine 10 yıllık iktidarında tanıdığı yetkiyi kötüye kullandığını öne süren Tezcan, "10 yıllık devri iktidarında adaletsiz bir düzen yaratmıştır. Bu düzen adaletsiz. Ekonomik, toplumsal ve siyasal düzen adaletsiz. Günlük hayat adaletsiz. Hayatın içerisinden adaleti çekip çıkardılar, baskıyı ve zulmü soktular. İşte onun için bu adaletsizliğe karşı artık 26 Ocak'ta Adana'dan başlamak üzere bütün Türkiye'de 'adalet istiyoruz' diyeceğiz, adalet çığlığının işaret fişeğini siz buradan Türkiye'ye yakacaksınız" diye konuştu.

Hükümetin ekonomi politikasını eleştiren Tezcan, "Bu düzene sizlerle birlikte 'dur' diyeceğiz ve önüne geçeceğiz. CHP iktidarı gelecek sosyal devleti de tesis edecek, sosyal adaleti de yeniden kuracak" ifadesini kullandı.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin kapatılmak istendiğini de öne süren Tezcan, "CHP olarak buna müsaade etmeyeceğiz" dedi.

Muhabir: Ali Güreli

Yayıncı: İsa Sansar - ADANA

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500