CHP'de Sessiz ve Gergin Bekleyiş Sürüyor

CHP'de Sessiz ve Gergin Bekleyiş Sürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi'nde Sessiz ve Gergin Bekleyiş Sürüyor. Genel Merkez Önünde Büyük Bir Umutla Bekleyen Partililer, Seçim Sonuçlarının Yayın Organlarından Açıklanmasıyla Birlikte Genel Merkezi Terk Etti.

CHP'de Sessiz ve Gergin Bekleyiş Sürüyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Merkezi'nde sessiz ve gergin bekleyiş sürüyor. Genel merkez önünde büyük bir umutla bekleyen partililer, seçim sonuçlarının yayın organlarından açıklanmasıyla birlikte genel merkezi terk etti.

Cumhuriyet mitingleri ve DSP ile yapılan seçim işbirliği nedeniyle bir oy patlaması bekleyen CHP'de sonuçlar açıklandıkça moraller daha da bozuluyor. Parti yetkililerinin sessizliği devam ederken, Genel Başkan Deniz Baykal'ın Angora'daki evinde gelişmeleri izlemeyi sürdürdüğü kaydedildi. Genel merkezde bulunan tek üst düzey yetkili Genel Sekreter Önder Sav da henüz bir açıklama yapmadı.

Öte yandan, genel merkez önünde büyük bir umutla bekleyen partililer, seçim sonuçlarının yayın organlarından açıklanmasıyla birlikte genel merkezi terk etmeye başladı. Bir partili, genel merkez önüne getirdiği aracının kornasına uzun süre basarak, "Zamanı gelenler çeksin gitsin" dedi. Partili bir genç ise, 'Bilseydim Tatil Yapardım, Baykal İstifa' yazılı bir pankart açtı. Kendi aralarında tartışan bazı partililere, polis müdahale ederek tartışmayı sonlandırdı.

(MÜG-MAY-OK-Y)

Kaynak: İHA