CHP'de Kayyum Ataması
Haberler » Politika » CHP'de Kayyum Ataması - Haberler

CHP'de Kayyum Ataması

CHP Gaziantep İl Başkanlığında 14 il örgütü üyesinin istifa etmesinin ardından kente gelen CHP Niğde Milletvekili Ömer Faruk Gürer, il örgütünde il kongresine kadar görev yapacak yönetimin atanması için görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

CHP'de Kayyum Ataması

CHP İl Başkanlığında 14 il örgütü üyesinin istifa etmesinin ardından kente gelen CHP Milletvekili Ömer Faruk Gürer, il örgütünde il kongresine kadar görev yapacak yönetimin atanması için görüşmelerde bulunduğunu belirtti.

CHP Gaziantep'te İl Başkanlığında 14 kişilik il yönetiminin istifa etmesinin ardından, Nesrin Tuncel'in il başkanlığı düşünce, Gaziantep CHP İl örgütünde kayyumların atanması için CHP Niğde Milletvekili Ömer Faruk Gürer görevlendirildi. CHP Gaziantep İl Binasına gelen Niğde Milletvekili Ömer Faruk Gürer, "İstifalarla düşmüş ve boş durumda kalmış il örgütümüzde, il kongresine kadar görev yapacak kayyumların atanmasıyla ilgili görüşmelerde bulunuyorum" dedi.

"HERKESLE İSTİŞARELERDE BULUNUYORUZ"

CHP Gaziantep İl binasında konuşan Ömer Faruk Gürer, 14 kişilik istifalardan dolayı boş kalmış yönetime kayyumları atamak için burada bulunduğunu söyledi. Gürer, "İstifalarla düşmüş ve boş durumda kalmış il örgütümüzde, il kongresine kadar görev yapacak kayyumların atanmasıyla ilgili, iki gündür görüşmelerde bulunuyorum. Bu görüşmelerde, partimizdeki ilçe başkanlıklarımız ve parti üyelerimiz ve bu konuda düşüncem fikrim var diyen, herkesle istişarelerde bulunuyoruz. Atanacak kayyum heyeti, partimizi seçime götürecek. Gaziantep'te işçi örgütlerimiz, çalışmalarını aynen sürdüreceklerdir. Bu anlamda hiçbir sorunumuz yok. Arkadaşlarımız, birlik ve dayanışma içerisinde, önümüzdeki süreçte, yeni il başkanını seçerek, Gaziantep'te Cumhuriyet Halk Partisinin yeniden yükselişe geçmesinin sağlayacak ivmeyi yakalayacak. Diri, istekli ve çalışkan bir örgüt yapısı gördüm. Bu sürecin Cumhuriyet Halk Partisi için iyi olacağını düşünüyorum. Görevlendirme gereği de arkadaşlarımızın iyi çalışacağını düşünüyorum. Gaziantep'in sosyal demokrat hareketi içerisinde önemli bir yeri var. işçi yoğunluğu olan bir kent. Geçmişte Cumhuriyet Halk Partisinin katkıda bulunduğu isimlerin yetiştiği bir kent. Bizim için Gaziantep, çok çok önemli ve farklı bir şehirdir" şeklinde konuştu. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler