CHP'de İstifa Çağrısı

CHP'de İstifa Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çarşamba Teşkilatı Yönetim Kurulu Üyeleri, Partinin 32. Olağan Kurultayı'nda Samsun Milletvekili Haluk Koç'a Oy Vermediği ve Desteklemediği İçin İlçe Başkanı Avukat Tufan Akçagöz'ü Önce Kınadı, Sonra İstifaya Davet Etti.

CHP'de İstifa Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çarşamba Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri, partinin 32. Olağan Kurultayı'nda Samsun Milletvekili Haluk Koç'a oy vermediği ve desteklemediği için İlçe Başkanı Avukat Tufan Akçagöz'ü önce kınadı, sonra istifaya davet etti.

CHP Çarşamba Yönetim Kurulu Sekreteri Necdet Baş ile birlikte 12 yönetici, parti binasında basın toplantısı düzenledi. İlçe yönetiminden 12 kişinin destek verdiği, 2 kişinin karşı çıktığı ve 1 kişinin de çekimser kaldığı basın açıklamasında konuşan Necdet Baş, "CHP ilçe yönetimi olarak yenileşme adına çıktığımız yolda bizleri destekleyen üye ve delegelerimizi, gönül birliği yaptığımız hocamız Prof. Dr. Haluk Koç'u Çarşamba halkı adına ve Türkiye kamuoyuna karşı mahcup duruma düşüren İlçe Başkanı Sayın Avukat Tufan Akçagöz'ü kınıyoruz. Bu aşamadan sonra Tufan Akçagöz'ü savunma pozisyonuna giren her kim olursa olsun onu da 'dava düşmanı', 'yenileşme karşıtı' addediyoruz. Bizlerin CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri olarak 'Halk Partisi' kimliğimizi koruduğumuzdan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

(EŞ-SA-CC-Y)

Kaynak: İHA