CHP'de Gözler Parti Meclisine Çevrildi

CHP'de Gözler Parti Meclisine Çevrildi

CHP'de Milletvekili Adaylarının Belirlenmesine İlişkin Çalışmalarda Kritik Gün Yarın. Yarın, Myk ve Parti Meclisi Toplanarak Aday Listelerine Son Şeklini Verecek.

CHP'de Gözler Parti Meclisine Çevrildi

CHP'de milletvekili adaylarının belirlenmesine ilişkin çalışmalarda kritik gün yarın. Yarın, MYK ve Parti Meclisi toplanarak aday listelerine son şeklini verecek.

Yüksek Seçim Kurulu'na listelerin teslim edilme tarihi olan 4 Haziran'a bir gün kala, CHP yarın Merkez Yönetim Kurulu ve Parti Meclisi'ni toplayacak.

Birkaç gündür yoğun bir şekilde adayları belirlemek için çalışmalar yürüten CHP lideri Baykal, adayları önce MYK üyelerine sunacak. MYK toplantısının ardından saat 20.00'da başlayacak Parti Meclisi'nde ise aday listeleri oylamaya sunulacak. PM'de yapılacak oylamanın fazla sürmeyeceği belirtildi. Öte yandan, CHP listelerinden aday gösterilecek DSP kökenli adayların sayısı da yarın netlik kazanacak.

CHP aday listelerini PM'de onaylattıktan sonra, pazartesi günü YSK'ya bildirecek. Öte yandan CHP Genel Merkezi'ne yarın ziyaretçi alınmayacak. Gazetecilerin de yarın Genel Merkeze alınmayabileceği bildirildi. CHP'de yeni dönem için sürpriz isimlerin öne çıkacağı da gelen bilgiler arasında.(ANKA)