CHP'de Gergin Bekleyiş

CHP'de Gergin Bekleyiş

Milletvekili Genel Seçimlerinin Ardından Sessiz Bir Bekleyişin Hakim Olduğu CHP'de, Seçim Sonuçlarının Açıklanmaya Başlanmasıyla Birlikte Gergin Bir Atmosfer Oluşmaya Başladı.

CHP'de Gergin Bekleyiş

Milletvekili genel seçimlerinin ardından sessiz bir bekleyişin hakim olduğu CHP'de, seçim sonuçlarının açıklanmaya başlanmasıyla birlikte gergin bir atmosfer oluşmaya başladı.

Seçim sonuçlarının ardından CHP Genel Merkezi'ne gelen partililerin sayısı artmaya başladı. İlk sonuçlara göre AK Parti'nin yaklaşık yüzde 50, CHP'nin ise yüzde 19 civarında oy aldığının ortaya çıkması CHP'de üzüntüyle karşılandı. Genel Merkez bahçesindeki dev ekrandan sonuçları takip eden partililer zaman zaman tepkilerini gösterdi. Parti bahçesinde sessiz bir bekleyiş sürerken, Veli Doğan isimli bir partilinin Genel Başkan Deniz Baykal'ı eleştirmesi ile ortam gerildi. Doğan'ın Deniz Baykal'ın istifa

etmesi gerektiği yönündeki sözlerine diğer bazı partililer tepki gösterdi. Doğan'ı reklam yapmakla suçlayan partililer, henüz kesin sonuçların ortaya çıkmadığını, erken tepki gösterilmemesi gerektiğini söylediler. Öte yandan Genel Merkez'e partinin üst düzey kurmaylarından hemen hemen kimse gelmezken, bir CHP milletvekili, sonuçların şaşırdıcı olduğunu dile getirdi. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın genel merkeze gelmesi beklenmezken, CHP'de çok sayıda basın mensubu ve partilinin bekleyişi sürüyor.

(MÜG-MAY-ÖK-Y)