CHP Darende İlçe Kongresi

CHP Darende İlçe Kongresi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Meclis'e sevk edilen dokunulmazlık dosyalarıyla ilgili, "Bu Cumhuriyet Halk Partisi'ne karşı yapılan bir girişimdir.

CHP Darende İlçe Kongresi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Meclis'e sevk edilen dokunulmazlık dosyalarıyla ilgili, "Bu Cumhuriyet Halk Partisi'ne karşı yapılan bir girişimdir." dedi.

Ağbaba, CHP Darende İlçe Başkanlığının kongresinde partilerine yönelik operasyon yapılmaya çalışıldığını ileri sürdü.

Ağbaba, "Partimizle ilgili bir operasyon yapılmaya çalışılıyor. Evvelsi gün, Cumhuriyet Halk Partisi yönetimine topyekun bir soruşturma açıldı, fezleke gönderildi. Genel Başkanından Parti Meclisi üyelerine kadar, benim de içinde bulunduğum parti yöneticilerine, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkezi yöneticilerine bir meydan okunuyor." ifadesini kullandı.

Ağbaba, şöyle konuştu:

"Deniyor ki, 'soruşturma açtık.' Nedir soruşturmanın sebebi? Parti Meclisi bildirgesi. Bunu yapanlar çıldırmış olmalı, bunu yapanlar aklını kaybetmiş olmalı, bunu yapanların Türkiye dostu, Türkiye'yi düşündüklerine ben inanmıyorum. Ana muhalefet partisinin görevi, bildiri yayınlamak, güncel siyasi gelişmelerle ilgili, Türkiye'nin gerçekleriyle ilgili düşüncelerini ifade etmektir. Bundan daha doğal, daha tabi bir şey yok.

Bugün gazeteler yazıyor, topyekün soruşturma altındayız. Topyekün dokunulmazlığımızın kaldırılması talep ediliyor, topyekün yargılanmamız talep ediliyor. Ne demişiz? Türkiye'nin sorununa parmak basmışız. Hepimizin hakkında fezleke var. Bunun bu hafta gelmesi de anlamlıdır. Bunun bu hafta birden Meclis'in önüne, gündeme getirilmesi de anlamlıdır. Bu Cumhuriyet Halk Partisi'ne karşı yapılan bir girişimdir. Böyle bir çılgınlık yapılabilir mi?"

Kimseyle kavga edecek, kimseyle savaşacak halleri olmadığını ifade eden Ağbaba, "Birileri bize savaş açmış olabilir ama bizim amacımız bizi bir arada tutan değerleri korumak, bir arada yaşamamızı sağlayan değerleri korumak." dedi.