CHP Çorum İlçe Başkanı Uçar Görevine İade Edildi

CHP Çorum İlçe Başkanı Uçar Görevine İade Edildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanlığı Tarafından Görevden Alınan Merkez İlçe Başkanı İsmail Uçar, CHP Genel Merkezi Tarafından Tekrar Görevine İade Edildi.

CHP Çorum İlçe Başkanı Uçar Görevine İade Edildi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanlığı tarafından görevden alınan Merkez İlçe Başkanı İsmail Uçar, CHP Genel Merkezi tarafından tekrar görevine iade edildi.

Yenilenen yönetim kuruluyla birlikte basın toplantısı düzenleyen Uçar, il yönetimiyle yaşadıkları anlaşmazlığı 'aile içi anlaşmazlığın tatlıya bağlanması' şeklinde yorumladı. Parti genel merkezinin, il yönetiminin verdiği görevden uzaklaştırma kararını geçersiz kıldığını söyleyen Uçar, geçtiğimiz cuma günü ellerine ulaşan kararla birlikte hiç ara vermedikleri çalışmalara aynı kararlılık ve sorumlulukla devam edeceklerini dile getirdi. İsmail Uçar, "Partimizin yetkili organları tarafından çözüme kavuşturulan bu konu, CHP merkez ilçe yönetimi açısından da kesin olarak kapanmıştır. Bundan sonra yine eski şevk ve heyecanımızla ve il yönetim kurulumuzla el ele, birlikte partimizi bir daha ileri götürmek için özveriyle çalışacağız" dedi. Yönetim kurulundaki değişikliğin önceki yönetimde görev alanların işlerinin yoğunluğu nedeniyle kendilerinin isteği üzerine gerçekleştiğini açıklayan Merkez İlçe Başkanı İsmail Uçar, başkanlığındaki CHP Merkez İlçe Yönetimi'nin şu isimlerden oluştuğunu açıkladı:

"Gazi Uysal, Ulaş Eral, Ali Kurt, Perihan Samsunlu, Aydın Garipoğlu, Yeter Özer, Ayten Kılıç, Kadim Sarıkaş, Hıdır Kılıçarslan, Cemil Kaya, Kenan Sır, Şefika Kuzu, Mehmet Ersoy ve Selamet Örgel."

(BÖ-NÇ-NÇ-Y)