CHP Çorlu Genişletilmiş Danışma Toplantısı

CHP Çorlu Genişletilmiş Danışma Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorlu İlçe Örgütü'nün Genişletilmiş Danışma Toplantısı'na Katılan CHP Tekirdağ Milletvekili Erdoğan Kaplan, "Oy Buradan, Milletvekili Başka Yerden. Çorlu'dan Milletvekili Çıkması Lazım. Bunun İçin Ben de Size Nefer Gibi Çalışırım" Dedi.

CHP Çorlu Genişletilmiş Danışma Toplantısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorlu İlçe Örgütü'nün Genişletilmiş Danışma Toplantısı'na katılan CHP Tekirdağ Milletvekili Erdoğan Kaplan, "Oy buradan, milletvekili başka yerden. Çorlu'dan milletvekili çıkması lazım. Bunun için ben de size nefer gibi çalışırım" dedi.

CHP Çorlu İlçe Örgütü, Çorlu Belediye Tiyatrosu Tamer Levent Sahnesi'nde Genişletilmiş Danışma Toplantısı düzenledi. Toplantıya CHP Tekirdağ Milletvekilleri Erdoğan Kaplan, Enis Tütüncü ve Mehmet Nuri Saygun ile Çorlu Belediye Başkanı Altan Ersin, Çorlu İlçe Örgütü Başkanı Dr. Ünal Baysan, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Örgütü yönetim kurulu üyeleri, gençlik ve kadın kolları üyeleri ile çok sayıda partili katıldı. Çorlu'dan milletvekili çıkması gerektiğini dile getiren Tekirdağ Milletvekili Erdoğan Kaplan, bunun için kendisinin de bir nefer gibi çalışmaya hazır olduğunu söyledi. Toplantıya katılanların karamsar bir havaya girdiğini gözlemlediğini dile getiren Kaplan, şöyle konuştu:

"2002 seçimlerinde CHP Tekirdağ'da birinci parti çıktı. Edirne ve Kırklareli'nde de birinci parti olduk. Trakya bölgesindeki 12 milletvekilliğinin 8 tanesini CHP olarak kazandık. Burada birbirimize umutsuz konuşmaya hiç hakkımız yok. Biz bölgemizde CHP olarak görevimizi yapıyoruz. Herkes kendi kapısının önünü süpürecek. Keşke bu oranlar tüm Türkiye genelinde olsaydı da 400 milletvekilini biz çıkarsaydık. Trakyamızda da durum böyle. Umut ediyorum ki tüm Türkiye böyle olacak."

"İnşallah bu seçimde Çorlu'dan milletvekili çıkması lazım" diye devam eden Kaplan, "Görev verilirse alırız, verilmezse de nasıl sizler bize çalıştıysanız ben de size nefer gibi çalışırım. Kamuoyu yoklamalarına inanmıyorum. Vatandaş onlara öyle bir tokat vuracak ki bu anketleri yazanlar da yapanlar da tokat yiyecek. Halkın gücünün önüne kimse geçemez. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra taşlar yerine oturacak" ifadelerini kullandı.

Toplantıda konuşan CHP Tekirdağ Milletvekili Enis Tütüncü ise, CHP'nin iktidar olacağını söyleyerek, en büyük sıkıntılarının parti içi kavga olduğunu söyledi. Tütüncü, "Kavgalı eve kız vermezler, kavgalı partiye oy vermezler. Dünyanın neresinde hangi parti 2 yılda 4 kez kurultay yaptı. CHP iktidara geliyor. Geçmişte birbirimizi kırmış, üzmüş olabiliriz ama geçmiş, geçmiştir. Türkiye'nin bir numaralı sorunu halkımızın daha fazla ezilmesidir. Eskiden de eziliyordu ancak şimdi daha da fazla eziliyor" şeklinde konuştu.

(EŞ-CİN-OK-Y)