CHP Çankırı İl Kongresi

CHP Çankırı İl Kongresi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Politika

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Bu iktidar, özgürlüklerin önüne duvar örmektedir" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Bu iktidar, özgürlüklerin önüne duvar örmektedir" dedi.

CHP 34. Olağan Çankırı İl Kongresi yapıldı. 100. Yıl Kültür Merkezi'nde gerçekleşen kongreye CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın'ın yanı sıra CHP Grup Başkan Vekili M. Akif Hamzaçebi, Bartın Milletvekili M. Rıza Yalçınkaya, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum, Tunceli Milletvekili Kamer Genç, Isparta Milletvekili A. Haydar Öner, İstanbul Milletvekili K. Gökmen Öğüt, İstanbul Milletvekili İhsan Özkes ve partililer katıldı. Kongrede bir açılış konuşması yapan CHP Çankırı İl Başkanı Fikret Tatlıcı, Çankırı'nın büyükçe bir köy konumundan kurtulamadığını savundu. Çankırı halkının fakir ve işsiz olduğunu dile getiren Tatlıcı, bu yüzden yapılan zamların en çok Çankırı halkını etkilediğini belirtti.

CHP Grup Başkan Vekili Akif Hamzaçebi, Türkiye'nin AK Parti iktidarı ile birlikte bir önceki döneme göre özgürlüklerde, insan haklarında ve cumhuriyetin temel değerlerinde geriye gittiğini öne sürerek, Türkiye'nin 10 yıllık dönemde kazandığı bir şeyin olmadığını savundu. Hamzaçebi, seçim sonrası balkonda özgürlük ve demokrasi mesajları veren Başbakan Erdoğan'ın, balkondan indiğinde verdiği sözlerin hepsini unuttuğunu ileri sürdü. Yargının özgürlüklerin güvencesi olması gerektiğini kaydeden Hamzaçebi, "Millet adına karar vermesi gereken özgürlüklerin önünü açması gereken yargı, bugün özgürlüklerin önünde bir engel oluşturmaktadır. Yargı özgürlüklerin önünü açmak zorundadır. Yürütme organları özgürlüklerin önünü açmak için vardır. Bugün Türkiye'de maalesef bunun tersi bir anlayış hakimdir. Bu iktidar özgürlüklerin önüne duvar örmektedir. Bu iktidar 2012 Türkiye'sine duvar örmektedir. Şu an öğrencilere biber gazı sıkan bir hükümet var. HES'leri protesto edenlere biber gazı sıkan bir hükümet var. Bu hükümet, biber gazı hükümetidir. Biber gazı hükümetini milletimiz ilk seçimde sandığa gömecektir" diye konuştu.

CHP Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum da, AK Parti iktidarına yüklendi. Batum, "Anayasa derken bir şeyi çok istiyor, başkanlık sistemi. Tayyip Erdoğan şimdi diyor ki, 'ben Cumhurbaşkanı filan, bir şey olayım, ama partinin de başında durayım'. Bu yüzden başkanlık sistemini istiyor. Biz buna müsaade etmeyeceğiz, geleceğimizi, çoluğumuzu, çocuğumuzu bu haramilere bırakmayacağız" dedi.

Konuşmalardan sonra blok usulüyle yapılan seçimlerde mevcut il başkanı Fikret Tatlıcı koltuğunu korurken, yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

Ahmet Aslan, İsmail Akyıldız, İlker Başer, Murat bektaş, Mustafa bektaş, Hasan Düzbasan, Ahmet Ekerbiçer, Emine Aynur Ersuna, Halil İbrahim Gürpınar, Mehmet kanıcı, Bahri Kalkan,

Karacuraoğlu Pakize, Mustafa Karagöz, Veyis Karakoç, Ali cengiz Koçak, Seniha Kızıltuğ Özdemir, Ramazan utlu, İsmail Ünal, Celal Yalçın, Fatma Yıldız.

CHP Çankırı İl Kongresi
CHP Çankırı İl Kongresi
CHP Çankırı İl Kongresi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Manşet Haberler

title