CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya'dan Soru Önergesi

CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya'dan Soru Önergesi

CHP Bartın Milletvekili Yalçınkaya'dan Soru Önergesi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

CHP Milletvekili Yalçınkaya, emeklilere yılda iki maaş ikramiye ve refah artışından pay verilmesi ile ilgili Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.

CHP Bartın Milletvekili Rıza Yalçınkaya, emeklilere yılda iki maaş ikramiye ve refah artışından pay verilmesi ile ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye soru önergesi verdi.

Rıza Yalçınkaya, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM'ye verdiği soru önergesinde, 6 ayda bir zam alan işçi ve Bağ-Kur emeklisinden en düşük işçi emekli aylığının son yapılan zamlar sonucu 869 liradan 886 liraya, en düşük Bağ-Kur emekli aylığının da 704 liradan 717 liraya çıktığını bildirdi.

Emeklilerin, kredi kartı borçlarını ve bankadan çektikleri kredileri ödeyemez duruma düştüğünü, açlık ve yoksulluk içerisinde yaşamlarını sürdürmek zorunda kaldıklarını iddia eden Yalçınkaya, emekliye yılda iki maaş ikramiye ve refah artışından pay verilmesinin düşünülüp düşünülmediğinin cevaplandırılmasını istedi.

Muhabir: Selim Bostancı/Sinan Özmüş

Yayıncı: Neşat Ergül - BARTIN

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title