CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan'dan Seçim Değerlendirmesi

CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan'dan Seçim Değerlendirmesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan, Bölgenin Varolan Sorunlarından Kendisini Soyutlama Hakkına Sahip Olmadığını Söyledi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan'dan Seçim Değerlendirmesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Ergün Aydoğan, bölgenin varolan sorunlarından kendisini soyutlama hakkına sahip olmadığını söyledi.

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen CHP Milletvekili Ergün Aydoğan, Balıkesir'den CHP'nin tek temsilcisi olarak sorunların çözümünde mücadele edeceğini belirterek, "Bu ülkenin sorunları, bu toplumun sorunları bize göre insan hassasiyet ve onuruna uygun bir şekilde, aklın ve bilimin ışığında çözülebilecek niteliktedir" dedi.

Seçim sonucunda halkın CHP'ye ana muhalefet görevini verdiğini hatırlatan Aydoğan, "CHP, kuruluşundan bugüne savunduğu temel, vazgeçilmez değerleri ve 2007 genel seçim bildirgemizde sunduğumuz anlayış ve yaklaşımlarımızla, programımızla, kadromuzla, her türlü donanımımızla iktidar olmayı amaçlamıştır. Seçim sonuçları CHP'ye ana muhalefet görevi yüklemiştir. Sonuç olarak CHP'nin Balıkesir'den Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki tek temsilcisi, tek vekili olmam suretiyle, ekonomiden dış politikaya, terörden

işsizliğe, tarımdaki çöküntüden esnafın kronikleşmiş sorunlarına kadar hepsini parlementer platforma taşımakla yükümlü olduğumun bilincindeyim. Sorunların çözümünde tüm gücümle mücadele edeceğim" diye konuştu.

(ŞK-MEY-İHS-ÖK-Y)