Chıappını: "Ülkem İtalya Ama Sahada Her Şey Değişiyor"

Chıappını: "Ülkem İtalya Ama Sahada Her Şey Değişiyor"

(A) Milli Bayan Voleybol Takımının İtalyan Antrenörü Alessandro Chiappini, İtalya Karşısında Alınan 3-0'lık Galibiyetin Ardından Yaptığı Açıklamada, "Ülkeme Karşı Oynamak Farklı Duygu Yarattı Ama Sahada Her Şey Değişiyor" Dedi.

Chıappını:

(A) Milli Bayan Voleybol Takımının İtalyan Antrenörü Alessandro Chiappini, İtalya karşısında alınan 3-0'lık galibiyetin ardından yaptığı açıklamada, "Ülkeme karşı oynamak farklı duygu yarattı ama sahada her şey değişiyor" dedi.

Chiappini, düzenlediği basın toplantısında İtalya'ya karşı çok iyi mücadele ettiklerini ve bu mücadeleden memnun olduğunu söyledi.

Takımının gün geçtikçe daha iyi oynadığını belirten İtalyan antrenör, "Bu takım gerçekten iyi oynuyor. Geldiğim günden beri oyuncularıma güvenim tam. Önemli olan bunu bilmek ve oyunumuzu daha da geliştirmektir" diye konuştu.

Milli takıma gelmesinden bu yana takıma yavaş yavaş katkı sağlamaya başladığını belirten Chiappini, "Geldiğimden bu yana çok büyük bir değişim yaşamadık. 2 aydan bu yana takımıma ufak ufak bir şeyler katmaya devam ediyorum. Takımda yer alan 12 kişi de ilk 6'da oynayabilecek düzeyde. Hepsi de bunun bilincinde. Kadrodaki herkes birbirine inanıyor bu da takım olmamızı sağlıyor" dedi.

Chiappini turnuva boyuncu karşılaştıkları takımların birbirine denk olduğunu ifade ederek, "Turnuvada İtalya, Sırbistan, Hollanda, Rusya, Azerbaycan, Bulgaristan gibi ülkeler şampiyon olabilecek güçte. Takımların güçleri birbirine eşit. Herkes şampiyon olabilir. Burada kaybeden takım kötü anlamına gelmez" diye konuştu.

Chiappini, "İtalya karşısına oynarken neler hissettiniz?" sorusuna, "Tabii ki ülkeme karşı oynamak bende farklı duygu yarattı. Ama sahada her şey değişiyor. Takımla birlikte kazanmaya odaklandık. Kafamda bundan başka da bir şey düşünmedim" yanıtını verdi.