Charles Michel Haberleri

Charles Michel haber, Charles Michel son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Charles Michel - 12.10.2021
NATO'dan olumlu AB mesajı: "AB ile her zamankinden daha yakın iş birliği yapıyoruz"
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Portekiz'in başkenti Lizbon'da düzenlenen NATO Parlamenterler Asamblesi toplantısında yaptığı konuşmada bir süredir gergin olan NATO-Avrupa Birliği (AB) ilişkilerine değindi. AB ile ilişkilerin düzeldiğine işaret eden Stoltenberg, "Avrupa Birliği ittifakımız için özellikle önemlidir ve AB ile her zamankinden daha yakın iş birliği yapıyoruz. Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel ile yeni bir ortak bildiri üzerinde çalışmaktan memnuniyet duyuyorum.
Charles Michel - 11.10.2021
AB-Ukrayna Zirvesi düzenlenecek
Son olarak bir yıl önce düzenlenen zirvede AB tarafını AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Ukrayna'yı ise Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy temsil edecek.
Charles Michel - 08.10.2021
Borrell, Avrupa'nın savunma ve güvenliğini güçlendirmesini istedi
Borrell, AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in "2022, Avrupa savunma yılı olacak.
Charles Michel - 08.10.2021
AB'nin 5 milyar avroluk Brexit fonu yürürlüğe girdi
AB Konseyi Başkanı Charles Michel de sosyal medya hesabından, "Brexit Uyum Fonu bugün itibarıyla yürürlüğe girdi.
Charles Michel - 06.10.2021
AB "Stratejik Pusulasını" Mart 2022'deki güvenlik zirvesinde kabul edecek
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, AB'nin savunma ve güvenlik konularında daha bağımsız hareket edebilmesi hedefine ilişkin yol haritasını Mart 2022'deki liderler zirvesinde onaylayacağını bildirdi.
Charles Michel - 05.10.2021
AB: NATO'yu güvenliğimizin temel taşı olarak görüyoruz
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, AB'nin NATO'yu güvenliğinin temel taşı olarak gördüğünü ancak daha özerk olabilmenin yollarını da aradıklarını söyledi.
Charles Michel - 04.10.2021
AB liderleri Batı Balkan ülkelerinin liderleriyle bir araya gelecek
Buna rağmen, Bulgaristan'ın vetosunu kaldırmadığı belirtiliyor. AB yetkilileri, AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in sorunun aşılması amacıyla "köprü oluşturmak için birtakım temaslar yürüttüğünü" ifade ediyor.
Charles Michel - 03.10.2021
Gürcistan'daki yerel seçimlerde Gürcü Hayali Partisi önde
Muhalefet için bir "referandum" iktidar içinse sıradan bir seçim Gürcistan, yıl başında ortaya çıkan siyasi krizin sona ermesi için Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel'in nisanda hazırladığı 5 maddelik "Gürcistan'ın İlerleme Yolu" adlı anlaşmayı imzalamıştı.
Charles Michel - 30.09.2021
AB liderleri enerji fiyatlarındaki artışı görüşecek
AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in sözcüsü Barend Leyts, yaptığı yazılı açıklamada, enerji fiyatlarındaki artışın Brüksel'de 21-22 Ekim'de gerçekleştirilecek AB Liderler Zirvesi gündemine eklendiğini açıkladı.
Charles Michel - 21.09.2021
AB Konseyi Başkanı Michel, ABD'yi "denizaltı anlaşması" nedeniyle "sadakatsizlikle" suçladı Açıklaması
BİRLEŞMİŞ Avrupa Konseyi Başkanı Charles Michel, ABD, İngiltere ve Avustralya arasında imzalanan denizaltı anlaşmasının ardından ABD'yi sadakatsizlikle suçlayarak, "Joe Biden yönetimi, 'Amerika geri döndü' diyerek tarihi bir mesaj vermişti ama şu an bunu sorguluyoruz.
Charles Michel - 21.09.2021
Son dakika haber... Fransa Dışişleri Bakanı, denizaltı projesinde ABD'nin tutumunu "hayal kırıklığı" olarak nitelendirdi
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in bu konuda yaptığı açıklamaların endişelerinin AB tarafından paylaşıldığını gösterdiğini aktaran Le Drian, Avrupalıların çok taraflılık konusunda kararlılığını göstermesi ve yolunu çizmesi gerektiğini dile getirdi.
Charles Michel - 20.09.2021
Yeni Soğuk Savaş'ın 3. cephesi Asya-Pasifik'te genişliyor: AUKUS üçlüsünden nükleer denizaltı atağı
Stratejik özerklik konusunda başı çeken bazı Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkeler ciddiyetlerini göstermek için AB bürokrasisine baskı yapıyorlar. AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell ya da AB Konseyi Başkanı Charles Michel'den Afganistan'ın "bir uyarı alarmı" olduğu yönünde açıklamalar geliyor.
Charles Michel - 16.09.2021
AB Konseyi Başkanı Michel: "Afganistan'da olanlar gözümüzü açmalı"
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, ABD'nin Afganistan'dan çekilmesinin "Avrupa'nın gözünü açması gerektiğini" belirterek, "Bu olay jeostratejik kapasitemizi güçlendirmemize vesile olmalı." dedi.
Charles Michel - 08.09.2021
İran Cumhurbaşkanı Reisi, AB Konseyi Başkanı Michel ile Afganistan'daki durumu görüştü
İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ile Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel Afganistan'daki durumu ele aldı.
Charles Michel - 08.09.2021
Putin, AB Konseyi Başkanı Michel ile Afganistan'daki durumu görüştü
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda Afganistan'daki durumu görüştü.
Charles Michel - 08.09.2021
AB "stratejik özerklikte" ısrarlı
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, ABD'nin Afganistan'dan çekilme konusunda Avrupa ülkeleriyle neredeyse hiç istişarede bulunmadığını, Afganistan krizinin "Avrupa'nın stratejik özerkliği" fikrini güçlendirdiğini söyledi.
Charles Michel - 07.09.2021
AB, etkili ve bağımsız dijital strateji hedefliyor
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Avrupa'nın dijital ve jeopolitik stratejisinde daha az bağımlı ve daha fazla etkili olması gerektiğini söyledi.
Charles Michel - 06.09.2021
AB, Gine'deki darbe "girişimini" kınadı
AB Konseyi Başkanı Charles Michel, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Gine'de iktidarın zorla ele geçirilmesi girişimini kınıyorum.
Charles Michel - 02.09.2021
Gürcistan'da ana muhalefet, AB Konseyi Başkanı Michel'in hazırladığı anlaşmayı imzaladı
Gürcistan'da ana muhalefet partisi Birleşik Ulusal Hareketi, ülkede siyasi krizin sona ermesi için Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in nisan ayında hazırladığı 5 maddelik "Gürcistan'ın İlerleme Yolu" adlı anlaşmayı imzaladı.
Charles Michel - 24.08.2021
AB Yüksek Temsilcisi Borrell, Afganistan'dan 260 kişinin daha tahliye edildiğini duyurdu
AB Yüksek Temsilcisi, 21 Ağustos'ta Madrid'de İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Von der Leyen ile, Afganistan'dan tahliye edilen ve çoğunluğunu AB ile iş birliğinde bulunanların oluşturduğu Afganların bekletildiği Torrejon de Ardoz askeri üssünü ziyaret etmişti.
Charles Michel - 23.08.2021
Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesaplarından paylaşımda bulundu Açıklaması
Erdoğan, konuyla ilgili Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Almanya Başbakanı Angela Merkel, Irak Başbakanı Mustafa Kazımi, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski ve Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel'e ilettiği mesajlara ilişkin bir infografiğe de paylaşımında yer verdi.
Charles Michel - 22.08.2021
Son dakika haber... Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü
Gelen son dakika haberine göre Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefonda görüştü.
Charles Michel - 22.08.2021
Son dakika haber! Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüşmesinde AB'nin Dijital Kovid-19 Sertifikasına, Türkiye'yi dahil etme kararından...
Son dakika gündem haberine göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüşmesinde AB'nin Dijital Kovid-19 Sertifikasına, Türkiye'yi dahil etme kararından memnuniyet duyduğunu ifade etti.
Charles Michel - 22.08.2021
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
Charles Michel - 20.08.2021
Afganistan'dan getirilen Afgan mülteciler için Madrid'de geçici merkez kuruldu
Albares, İspanyol devlet televizyonu TVE'ye verdiği demeçte, Başbakan Pedro Sanchez'in girişimiyle Madrid'deki Torrejon de Ardoz Askeri Üssü'nün Afganistan'dan getirilecek Afganlar için geçici bir merkez olarak kurulduğunu, AB Konseyi Başkanı Charles Michel ve AB Komisyonu Başkanı Ursula Von der Leyen'in de yarın burayı ziyaret edeceğini söyledi.
Charles Michel - 28.07.2021
Son Dakika | Gürcistan'da hükümetin AB Konseyi Başkanı Michel'in hazırladığı anlaşmadan çekilmesi tepki gördü
Son dakika habere göre Gürcistan'da hükümetin Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in nisan ayında hazırladığı 5 maddelik "Gürcistan'ın İlerleme Yolu" adlı anlaşmayı iptal etmesi muhalefetin tepkisine neden oldu.
Charles Michel - 27.07.2021
BM'den Tunus'taki taraflara "hukukun üstünlüğü ile hak ve özgürlüklere saygı duyulması" çağrısı
BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM), Tunus'ta devam eden siyasi krizle ilgili tüm tarafları hukukun üstünlüğü ile hak ve özgürlüklere saygı duymaya devam etmeleri çağrısında bulundu.
Charles Michel - 20.07.2021
Son dakika haberleri: Belçika'da sel kurbanları için anma törenleri düzenlendi
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel ve 27 AB ülkesinin büyükelçileri de Konsey binasında bir araya gelerek, saygı duruşuna katıldı.
Charles Michel - 19.07.2021
Gürcistan, Ukrayna ve Moldova'dan AB yolunda üçlü memorandum
Gürcistan'da düzenlenen "AB'nin Çekim Gücü ve Bölgenin Dönüşümü" konulu konferansa katılmak için Batum kentinde bulunan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Moldova Devlet Başkanı Maia Sandu, Gürcistan Cumhurbaşkanı Salome Zurabişvili, Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel'in de katılımıyla üç ülkenin AB üyeliği sürecinde iş birliğini güçlendirecek memorandum imzalandı.
Charles Michel - 19.07.2021
AB Konseyi Başkanı Michel Azerbaycan'da
Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Charles Michel, Kafkasya ziyareti kapsamında Ermenistan'ın ardından Azerbaycan'a geldi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Charles Michel Haberleri | Charles Michel Kimdir - Haberler - Sayfa 2 - Charles Michel haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Charles Michel kimdir, hayatı ve biyografisi. Avrupa Birliği liderleri Brüksel'de toplanıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 28.11.2021 04:52:31. #1.16#

title