Chapecoense Takımı Futbolcuları Öldü mü? Chapecoense Nedir?

Chapecoense Takımı Futbolcuları Öldü mü? Chapecoense Nedir?

Chapecoense takımı futbolcularını taşıyan uçak düştü. Chapecoense takımı futbolcularının da içinde olduğu Bolivya Kolombiya uçağı düştü. Bolivya Komobiya uçağında 72 yolcu 9 mürettebat vardı.

Chapecoense Takımı Futbolcuları Öldü mü? Chapecoense Nedir?

Brezilya'nın güneyinde Santa Catarina eyaletinin Chapeco şehri takımı olan Cahoecoense Brezilya birinci ligine 2014'te, yaklaşık 36 sene sonra ilk defa katıldı. Bu başarısını Copa Sudamericana finallerine kalarak pekiştirdi. Geçen hafta Arjantin'in San Lorenzo takımını yenerek büyük ses getirmişlerdi. Aralarında Brezilyalı futbolcuların da bulunduğu 72 yolcuyu taşıyan uçak düştü. Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya'dan Kolombiya'ya giderken, 72 yolcu ve 9 mürettebatıyla düştü. Yerel kaynaklara göre, charter seferi yapan uçakta, bugün Güney Amerika kupası için Atletico Nacional takımı ile karşılaşacak Brezilya'nın Chapecoense takımının da bulunuyordu. Uçaktaki 72 yolcu arasında Atlatico Nacional futbol takımıyla oynamak üzere kente gelen Brezilya ekibi Chapecoense'nin oyuncuları da yer alıyordu. Bolivya'dan havalanan uçak, Medellin uluslararası havalimanına doğru inerken düştü. Kazanın yerel saatle akşam saat 10.15'te gerçekleştiği bildiriliyor.

BOLİVYA KOLOMBİYA UÇAĞINDA KAÇ YOLCU VARDI?

Kolombiya'da yolcu uçağı düştü. Bolivya'dan havalanan Kolombiya uçağı, Medellin uluslararası havalimanına doğru inerken düştü. Uçaktaki 72 yolcu arasında Atlatico Nacional futbol takımıyla oynamak üzere kente gelen Brezilya ekibi Chapecoense'nin oyuncuları da yer alıyordu. Venezuela kökenli LAMIA Havayolları'na bağlı RJ85 tipi bir yolcu uçağı, Bolivya'dan Kolombiya'ya giderken, 72 yolcu ve 9 mürettebatıyla düştü. Bolivya'dan havalanan uçak, Medellin uluslararası havalimanına doğru inerken düştü. Yerel kaynaklara göre, charter seferi yapan uçakta, bugün Güney Amerika kupası için Atletico Nacional takımı ile karşılaşacak Brezilya'nın Chapecoense takımı da bulunuyordu. Kazanın yerel saatle akşam saat 10.15'te gerçekleştiği bildiriliyor.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Charter seferini yapmakta olan uçak Bolivia'nın Viru Viru Uluslararası Havalimanı'nından, Kolombiya'nın Medellin kentinde Jose Maria Cordova de Rionegro Havalimanı'na gidiyordu. Uçakta, bugün Güney Amerika kupası için Atletico Nacional takımı ile karşılaşacak Brezilya'nın Chapecoense takımının da bulunduğu, arama kurtarma çalışmalarının sürdürülmekte olduğu açıklandı.

BELEDİYE BAŞKANI: BÜYÜK ÇAPTA BİR TRAJEDİ

Blu Radio'ya konuşan Medellin Belediye Başkanı Federico Gutierrez, gece yarısından önce dağlık bir alanda düşen uçağa doğru yola koyulduğunu belirterek "Bu büyük çapta bir trajedi" ifadelerini kullandı.