Challandes: "Kimseden Korkmuyoruz"

Challandes: "Kimseden Korkmuyoruz"

Beşiktaş'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. Öneleme İlk Maçında Karşılaşacağı İsviçre'nin Fc Zürih Takımının Teknik Direktörü Bernard Challendes, Beşiktaş'ın Avrupa'nın En İyi Kulüplerinden Biri Sayıldığını Belirterek, 'Ancak Biz Kimseden Korkmuyoruz' Dedi.

Challandes:

Beşiktaş'ın Avrupa Şampiyonlar Ligi 3. öneleme ilk maçında karşılaşacağı İsviçre'nin FC Zürih takımının Teknik Direktörü Bernard Challendes, Beşiktaş'ın Avrupa'nın en iyi kulüplerinden biri sayıldığını belirterek, ''Ancak biz kimseden korkmuyoruz'' dedi.

Challendes, maçın oynanacağı Hardstrum Stadı'nda düzenlediği basın toplantısında, Şampiyonlar Ligi maçı olmasına rağmen yarın ofansif oynamaları gerektiğini ifade ederek, ''3-1 veya 4-1'lik skor bizim için çok iyi. Şu ana kadar yaptığımız her maçta bir gol yedik. Ancak bu bizim için sorun değil. Her zaman daha çok gol atıyoruz. Beşiktaş'ın ofansif potansiyeli büyük. Defans oyuncularımız iyi oynamalı. Bazı kişiler evde gol yememenin önemli olduğunu düşünebilir. Yarın ofansif oynamak biraz riziko yaratacak. Ancak bunu taşıyabiliriz'' diye konuştu.

İsviçreli teknik adam, bütün oyuncularının hazır olduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

''Bugün güzel bir antrenman yaptık. Yarınki maç için hazırız. Türkiye'den gelen güçlü rakibe karşı oynayacağımız için seviniyoruz. Bir antrenör olarak kimseden korkmamam gerekir. Beşiktaş'tan Bobo, Ricardinho, Delgado'yu tanıyorum. Bobo çok golcü bir oyuncu. Ricardinho ve Delgado ise maçı değiştirebilecek özellikleri sahip oyuncular. Genç Serdar Özkan da maçı değiştirme özelliğine sahip biri. Bizim de iyi oynayan oyuncularımız bulunuyor.''

Beşiktaş'ın rakibi FC Zürih, yarınki maç öncesi defans oyuncusu Steve Von Bergen'i Almanya'nın Herta Berlin takımına verdi. FC Zürih Kulübü Başkanı Ancillo Canepa, Steve Von Bergen'in Hertha Berlin'e transfer olduğunu ve bu oyuncunun yarın son kez kendi takımlarının formasını giyeceğini söyledi.

Canepa, Von Bergen'in transferinden dolayı Beşiktaş ile yapılacak rövanş maçında oynamayacağını ve bu oyuncunun 17 Ağustos Perşembe günü Almanya'ya gideceğini dile getirdi.

Başkan Canepa, Türkiye-İsviçre maçında çıkan olayların yarınki maça etkide bulunup bulunmayacağı yönündeki soruyu ise ''Türkiye misafirperverliğiyle tanınmış bir ülke. Burada da Türkler yaşıyor. Herkesle iyi geçiniyoruz. O maçta olmaması gereken olaylar oldu. Ancak bu karşılaşma milli bir mücadeleydi. Beşiktaş taraftarının sakin ve iyi olduğunu duydum. Orada iyi karşılanacağımızı düşünüyorum. Yaşanan olaylar yarınki maça yansımayacaktır'' diye yanıtladı.

Kaynak: AA