Cezayir Haberleri

Cezayir haber, Cezayir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cezayir - 6.10.2020
Mali'de kaçırılan muhalefet lideri ve Fransız insani yardım görevlisi serbest
Mali'nin yanı sıra Fransa ve Cezayir'in de Cisse ve Petronin'in serbest bırakılmasında önemli rol oynadığı belirtilse de her iki isim için de fidye ödenip ödenmediği bilinmiyor.
Cezayir - 6.10.2020
Batı Afrika bloku, Mali'ye uyguladığı ambargoyu kaldırdı
Mali'ye mal giriş çıkışı halen sadece ECOWAS üyesi olmayan Moritanya ve Cezayir üzerinden sağlanıyordu.
Cezayir - 6.10.2020
Son dakika haberi: Cezayir ve Libya'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika gündem haberine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Cezayir'de 1768'e, Libya'da 596'ya yükseldi.
Cezayir - 5.10.2020
Mali'de geçiş süreci hükümetinin bakanları belli oldu
Mali'ye mal giriş çıkışı halen sadece ECOWAS üyesi olmayan Moritanya ve Cezayir üzerinden sağlanıyor.
Cezayir - 5.10.2020
Son dakika haberi | Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
İsrail'de Kovid-19'dan hayatını kaybeden hahamın cenazesine binlerce kişi katıldı Cezayir yönetimi, salgın nedeniyle mart ayından bu yana kapalı olan okulların 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak açılmasına karar verdi.
Cezayir - 5.10.2020
Mali'de Batı Afrika blokunun yaptırımlarının kaldırılması için görüşmeler sürüyor
Mali'ye mal giriş çıkışı halen sadece ECOWAS üyesi olmayan Moritanya ve Cezayir üzerinden sağlanıyor.
Cezayir - 5.10.2020
Wolverhampton, Angers'den Rayan Ait Nouri'yi kiraladı
Wolverhampton Kulübü, 19 yaşındaki Cezayir asıllı Fransız sol bek Nouri'nin satın alma opsiyonuyla bir sezonluğuna kiralandığını duyurdu.
Cezayir - 5.10.2020
Son dakika! Cezayir'de okullar 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak açılacak
Son dakika haberlerine göre Cezayir yönetimi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle mart ayından bu yana kapalı olan okulların 21 Ekim'den itibaren kademeli olarak açılmasına karar verdi.
Cezayir - 2.10.2020
Fas ve ABD askeri iş birliği anlaşması imzaladı
ABD Savunma Bakanı Mark Esper, Tunus ve Cezayir'le başlayan Kuzey Afrika turuna Fas'la devam ediyor.
Cezayir - 2.10.2020
Macron: "Fransa'da, cumhuriyetin ortağı olması için İslam'ın yapılandırılması gerekiyor"
Macron, Türkiye, Fas ve Cezayir'den 2024'ten itibaren Fransa'ya imam gelmeyeceğini ve imamların ülkede yetişeceğini ifade etti.
Cezayir - 2.10.2020
Son dakika! Mali'de askeri cunta, yaptırımların kaldırılması için adımları hızlandırdı
Mali'ye mal giriş çıkışı halen sadece ECOWAS üyesi olmayan Moritanya ve Cezayir üzerinden sağlanıyor.
Cezayir - 2.10.2020
Shell Nijerya'da doğal gaz boru hattı inşa ediyor
Afrika'nın batısındaki Nijerya, kıtanın en önemli petrol ve doğalgaz rezervlerine sahip ülkeleri arasında yer alıyor. Nijerya, 5 trilyon metreküpü aşan doğalgaz rezerviyle de dünyada 9. sırada geliyor ve Afrika'da Türkiye için Cezayir'den sonraki doğalgaz tedarikçisi konumunda bulunuyor.
Cezayir - 2.10.2020
Cezayir ile Libya'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları ve vakalar arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kaybı, Cezayir'de 1741, Libya'da 559'a yükseldi.
Cezayir - 1.10.2020
Cezayir 15 yıl sonra ilk kez ABD Savunma Bakanı'nı ağırladı
Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebun, Kuzey Afrika turunu sürdüren ABD Savunma Bakanı Mark Esper'i kabul etti.
Cezayir - 1.10.2020
Afrika'da Kovid-19 vaka artış hızı gerilemeyi sürdürüyor
Vakaların yüzde 87'sinin Güney Afrika, Etiyopya, Nijerya, Cezayir, Gana, Kenya, Kamerun, Fildişi Sahili, Madagaskar ve Senegal'de görüldüğüne işaret edilen raporda, Güney Afrika'nın tek başına kıtadaki vakaların yarısından fazlasını barındırdığı hatırlatıldı.
Cezayir - 1.10.2020
Son dakika haber... Libya Başbakanı Serrac, Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun ile "Libya'da barış çabalarını" görüştü
Gelen son dakika haberine göre Libya Başbakanı Fayiz es-Serrac, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun ile Libya'da barışı sağlama konusundaki uluslararası çabaları görüştü.
Cezayir - 29.9.2020
İletişim Başkanlığından Türkiye'nin Doğu Akdeniz politikasına ilişkin internet paneli
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis'e Doğu Akdeniz ile ilgili daha önce iki kez teklifte bulunduğunu dile getiren Erciyes, şunları kaydetti: "Yunanistan bu çağrılarımıza olumlu yanıt vermedi. Yunanistan, deniz yetki alanlarının sınırlandırılması konusundaki maksimalist söylemlerini ülkemize empoze etmek için AB üyeliğini kötüye kullanarak Türkiye-AB ilişkilerini rehin almaya çalışıyor. Bu doğru bir yaklaşım değil. Türkiye, Yunanistan ile ön koşulsuz olarak görüşmeye hazır ancak Yunanistan'ın ön koşullar ileri sürmesi halinde Türkiye de ön koşullar ileri sürebilir ama bu çözüm için doğru yol değil." Büyükelçi Erciyes, AB'nin, İspanya ile Fas ya da İspanya ile Cezayir arasındaki deniz yetki alanları gibi meselelerde daha önce taraf tutmadığına dikkati çekti.
Cezayir - 29.9.2020
Arap ülkelerinde Kovid-19 kaynaklı can kayıpları ve vakalar arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kaynaklı can kayıpları Fas'ta 2 bin 152'ye, Cezayir'de 1726'ya, Libya'da 540'a, Ürdün'de 57'ye yükseldi.
Cezayir - 29.9.2020
İnsan hakları örgütlerinden Mısır'a "yaşlı tutukluların serbest bırakılması" çağrısı
Mısır, Kanada, Ürdün, Tunus, Cezayir, Fas ve Cezayir gibi birçok ülkeden 16 insan hakları örgütü "1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü" münasebetiyle ortak yazılı açıklama yayımladı.
Cezayir - 29.9.2020
Son Dakika: Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika gelişmesine göre Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Cezayir'de 1719'a, Lübnan'da 351'e yükseldi.
Cezayir - 28.9.2020
Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Uluslararası Deniz Hukuku ve Doğu Akdeniz Sempozyumu"nda konuştu: (2)
Osmanlı'nın koruyucu gölgesi ortadan kalktıkça emperyalistlerin planlarını hayata geçirme imkanı bulduğunu anlatan Erdoğan, şunları kaydetti: "Böylece Kuzey Afrika ve Sahra Afrikası başta olmak üzere bu coğrafyanın önemli bir bölümü devrin sömürgeci güçlerinin esareti altına girdi. Bir damla petrolü, bir gram altını, oluk oluk akan insan kanından çok daha değerli gören sömürgeci zihniyet, Akdeniz'i bir barış ve medeniyet denizinden kan ve göz yaşı deryasına dönüştürdü. Emperyalistlerin hükümranlığı altında Akdeniz maalesef istikrarsızlıklarla, çatışmalarla son yıllarda ise sahile vuran mülteci cesetleriyle anılmaya başladı. Osmanlı barışının yerini günümüzde petrol, doğalgaz ve menfaat için insanlığın rafa kaldırıldığı vahşi bir düzen aldı. Medeniyetler beşiği Akdeniz'i devasa bir mülteci kabristanına dönüştüren işte bu çarpık anlayıştır. Bunların nazarında insanın hiç bir değeri, hiç bir kıymeti harbiyesi yoktur. Batılı insanı yücelten, diğer tüm toplumları değersizleştiren bu zihniyet medeniyetimizin en büyük düşmanıdır." Son günlerde Akdeniz'de gerilimi tırmandıranların da yine aynı zihniyetin temsilcileri olduğunu ifade eden Erdoğan, "Akdeniz'de Osmanlı medeniyetinin ve barışının mirasçısı bir millet olarak bu coğrafyada huzur ikliminin yeniden tesis edilmesini istiyoruz. Türkiye, Akdeniz'de gerilimden değil, barıştan, işbirliğinden, hakkaniyet ve adaletten yanadır. Doğu Akdeniz'de emperyalist yayılmacılığa nasıl karşıysak, tek taraflı emrivakilere de aynı şekilde karşıyız. Akdeniz bizleri ayıran değil, bizi birbirimize yakınlaştıran, birleştiren, işbirliğimizi güçlendiren bir denizdir. Öyle olmalıdır, öyle kalmalıdır. Cezayir'den Mısır'a, Libya'dan Tunus'a, Filistin'den, Türkiye'den Yunanistan'a, İtalya'dan İspanya'ya kadar tüm ülkeleri ve halklarıyla Akdeniz büyük ailemizin çatısıdır, yuvasıdır.
Cezayir - 28.9.2020
Lübnan siyasetinde Fransa açmazı
Doğu Akdeniz ile herhangi bir deniz sınırı bulunmamasına rağmen Suriye ve özellikle Lübnan gibi geçmişte koloni rejimleri kurduğu ülkelerdeki etkisini tekrar canlandırmayı amaçlayan ve Akdeniz bölgesindeki siyasi-askeri girişimlerini yoğunlaştıran Macron liderliğindeki Fransa'nın "Pax Mediterranea (Akdeniz Barışı)" olarak ifade etmeye çalıştığı şey, "ölen eskinin farklı şekillerde yeniden doğmasını" mümkün kılma çabası şeklinde özetlenebilir. Lübnan başta olmak üzere Tunus, Fas ve Cezayir gibi ülkelerde de sömürge rejimleri kuran Fransa'nın, son dönemde Akdeniz bölgesinde yaşadığı etki-güç kaybının bu yönelimin temel dış besleyicisi olduğu söylenebilir.
Cezayir - 28.9.2020
Küresel sömürü sisteminin memuru: Macron
Fransız sömürgeciliğinin vahşi karakteri Fransız sömürgeciliği çok vahşi bir karakter taşımaktadır. Fransızca yoluyla Afrika düşünce geleneğini ve felsefesini şekillendirmiştir. Afrikalı aydınlar Fransız sömürgeciliğinin etkisiyle büyülenmiş bir hayranlık içindedirler. Bugün bile Fransa'da eğitim almayı, Fransızca konuşmayı büyük bir meziyetmiş ve üstünlük göstergesiymiş gibi görürler. Fransa Afrikalıları Afrika'nın kendisine muhtaç olduğuna inandırmıştır. Halbuki Afrika zengin Fransa ise fakirdir. Afrika'dan uranyum gelmezse bugün Fransa'nın yüzde 75'i elektriğe ulaşamaz. Fransa Afrika'da sömürgeciliğini meşrulaştırmak ve Afrikalıların isyan etmesini engellemek için Orta Afrika sömürge bayrağının içine Osmanlı bayrağını da dahil ederek kötüye kullanmıştır. Doğu Akdeniz ve Kuzey Afrika eyaletlerinde Fransa kendine yerel müzahir topluluklar oluşturarak onlarla işbirliği yapmıştır. Fransa'nın Kuzey Afrika'daki misyonerlik faaliyetlerine papalık tarafından da destek verilmiştir. Napolyon da Büyük İskender gibi "Doğu'nun İmparatoru" olup adına şehirler kurulmasını hayal ediyordu. Napolyon yenilerek Mısır'dan da çekilince Mısır, Libya, Tunus Cezayir ve Fas'a misyonerler göndererek bu bölgede karışıklıklar çıkarmaya çalışmıştır.
Cezayir - 28.9.2020
Mali'de başbakanın da belirlenmesiyle gözler Batı Afrika blokunda
Mali'ye mal giriş çıkışı halen sadece ECOWAS üyesi olmayan Moritanya ve Cezayir üzerinden sağlanıyor.
Cezayir - 28.9.2020
Cezayir'den yola çıkan LNG gemisi 1 Ekim'de Türkiye'ye ulaşacak
Cezayir'in Arzew Limanı'ndan yola çıkan "Tessala" adlı sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) gemisinin 1 Ekim'de Türkiye'de olması bekleniyor.
Cezayir - 27.9.2020
Son dakika haberleri | Mali'de geçiş sürecinin başbakanı belli oldu
Mali'ye mal giriş çıkışı halen sadece ECOWAS üyesi olmayan Moritanya ve Cezayir üzerinden sağlanıyor.
Cezayir - 27.9.2020
Turgutluspor zirveye yerleşti
Misli. com 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta yer alan Turgutluspor, ilk 2 maçında topladığı 6 puanla liderlik koltuğuna oturdu. 2'nci Lig'e 5 yıl aradan sonra dönen kırmızı-siyahlılar, ilk hafta evinde Kırşehir Belediyespor'u 1-0 yendikten sonra Mamak FK deplasmanından da aynı skorla dönerek 2'de 2 yaptı. Geçen hafta 90+7'nci dakikada zafere uzanan Turgutluspor, bu kez 9'uncu dakikada attığı golün ardından skoru korumayı bildi. Teknik direktör İbrahim Cezayir, "Zor bir deplasmanı kayıpsız geçmek bize moral verdi.
Cezayir - 27.9.2020
Haftanın tarihine bakış
1517- Oruç Reis, Cezayir zaferini elde etti.
Cezayir - 26.9.2020
Cezayir'de 5 günde 3 düzensiz göçmenin naaşına ulaşıldı, 755 kişi yakalandı
Cezayir Savunma Bakanlığı, Avrupa'ya gitmek isteyen 3 düzensiz göçmenin naaşına ulaşıldığını, 755 kişinin de yakalandığını duyurdu.
Cezayir - 26.9.2020
LPG ithalatı temmuzda yüzde 27,5 arttı
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun temmuz ayına ilişkin "Sıvılaştırılmış Petrol Gazları Piyasası Sektör Raporu"na göre, rafinerici ve dağıtıcı lisansı sahiplerince en çok LPG ithalatı yapılan ülkeler sırasıyla ABD, Cezayir, Norveç, Kazakistan, İspanya, Libya ile Hırvatistan ve Yunanistan oldu.
Cezayir - 25.9.2020
Son dakika haberi! Mali'ye yaptırımlar, sivil bir başbakan belirlenmesiyle kaldırılacak
Mali'ye mal giriş çıkış halen sadece ECOWAS üyesi olmayan Moritanya ve Cezayir üzerinden sağlanıyor.
Cezayir - 25.9.2020
Son dakika haber: Cezayir ve Ürdün'de Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika haberleri: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Cezayir'de 1707'ye, Ürdün'de 39'a yükseldi.
Cezayir - 25.9.2020
Mali'de geçiş sürecinin cumhurbaşkanı ve yardımcısı yemin etti
Mali'ye mal giriş çıkışı şu an sadece ECOWAS üyesi olmayan Moritanya ve Cezayir üzerinden sağlanıyor.
Cezayir - 25.9.2020
Batı Afrika bloku, Mali'de yeni cumhurbaşkanıyla görüştü
Mali'ye mal giriş çıkışı şu an sadece ECOWAS üyesi olmayan Moritanya ve Cezayir üzerinden sağlanıyor.
Cezayir - 25.9.2020
Son Dakika: Heniyye'den Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun'un Filistin meselesi konusundaki duruşuna övgü
Gelen son dakika haberine göre Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Cezayir Cumhurbaşkanı Abdülmecid Tebbun'un Filistin meselesi konusundaki duruşundan övgüyle söz etti.
Cezayir - 24.9.2020
Son dakika haber... Fas, Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Son dakika haberleri... Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Fas'ta 38, Cezayir'de 5, Lübnan'da 1 kişi daha yaşamını yitirdi, Katar'da vaka sayıları arttı.
Cezayir - 23.9.2020
Cezayir ile İtalya arasında deniz yetki alanlarının belirlenmesine ilişkin görüşmeler başladı
Cezayir ve İtalya'nın deniz yetki alanlarının belirlenmesine ilişkin müzakereleri yürütecek ortak komisyon ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Cezayir - 23.9.2020
Son dakika haberleri! Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun: "(Filistinlilerin) Başkenti Kudüs olan devletlerini kurma hakları...
Son dakika haberleri... Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, Filistin halkının, başkenti Kudüs olan Filistin devletini kurma hakkının pazarlık konusu olmadığını söyledi.
Cezayir - 23.9.2020
ANALİZ – Brexit sonrası Avrupa'nın diplomatik psikanalizi
Avrupa Birliği (AB) bu zamana kadar genişlemeye yönelik krizlerini kendi iç dinamikleri içinde çözmeyi başarırken, Brexit süreciyle ilk defa karşılaştığı küçülmeye yönelik girişimin yönetilebilirliği ve birliğin sürdürülebilirliği hususunda hayati bir sorunla karşı karşıya kaldı.
Cezayir - 23.9.2020
Son Dakika | Hatay'da babasını bıçakla öldüren kişi intihara kalkıştı
Fatih Mahallesi'ndeki evlerinde Yunus K. (28) ile babası Cezayir K.
Cezayir - 23.9.2020
Afrika'da Kovid-19'dan iyileşenlerin sayısı 1 milyon 173 bini aştı
Bugüne kadar Kovid-19 kaynaklı en fazla can kaybı 16 bin 118'le Güney Afrika, 5 bin 806'yla Mısır, 1889'le Cezayir'de görüldü.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cezayir Haberleri | Cezayir Haber - Haberler - Sayfa 6 - Cezayir haberleri, son dakika cezayir haber ve gelişmeleri burada. Akıllı şehir uygulamaları uluslararası konferansta ele alınıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 17:48:10. #1.14#
title