Cezayir Haberleri

Cezayir haber, Cezayir son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cezayir - 27.10.2020
Biz Birlikte Güçlüyüz Platformu'ndan Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a tepki
Fransa'nın dünya üzerinde emperyalist bir anlayış ile yüzlerce yıldır insanların canları, kanları üstünde kurduğu sözde medeniyetini ve zenginliklerinin kaynağını gayet iyi bildiklerini aktaran Can, "Yakın tarihte Cezayir, Ruanda, Mali gibi pek çok ülkede yüz binlerce insanı soykırıma tabi tutup mazlum ülkelerin varlıklarına konanları da çok iyi biliyoruz.
Cezayir - 27.10.2020
İsrailli Bakan: ABD'deki seçimlerin ardından 5 Arap ülkesiyle normalleşme görüşmelerine yoğunlaşacağız
Diğer Arap ülkeleriyle de normalleşme için girişimlerin devam ettiğini belirten Cohen, "ABD'deki başkanlık seçimlerinden sonra Suudi Arabistan, Umman, Katar, Cezayir ve Fas ile ilişkileri normalleştirme anlaşmasına varılması için müzakereleri yoğunlaştıracağız.
Cezayir - 27.10.2020
Fransa İslam Konseyi Başkanı: "Hz. Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yayımlanması ifade özgürlüğü değil"
Katar, Kuveyt, Cezayir, Sudan, Filistin ve Fas'ın yanı sıra birçok ülkede Fransız ürünleri boykot edilmeye başlanmasının yanı sıra Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan da "Şimdi ben, buradan milletime sesleniyorum.
Cezayir - 27.10.2020
Turgutluspor evinde oynayacak
Misli.com 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta geçen hafta deplasmanda Serik Belediyespor'a 2-0 yenilerek ilk mağlubiyetini alan lider Turgutluspor, yarın son sıradaki Kardemir Karabükspor'u konuk edecek. Turgutlu 7 Eylül Stadı'nda Oğuzhan Aksu'nun yöneteceği maçın başlama düdüğü saat 14.00'te çalacak. Turgutluspor'da sarı kart cezalısı Talha mücadelede forma giyemeyecek. Teknik direktör İbrahim Cezayir, Karabükspor'u yenip geçen haftaki yenilgiyi telafi edeceklerini söyledi.
Cezayir - 27.10.2020
İngiltere Lordlar Kamarası üyesi, Macron'a tepki gösterdi
Ülke yönetiminin Müslümanlara karşı tutumu İslamofobik eylemlerin ve ırkçı saldırıların artışına yol açmıştı. Son günlerde, Fransa'da Cezayir asıllı iki Müslüman kadın Paris'teki Eyfel Kulesi yakınlarında bıçaklanmış, Ürdün vatandaşı iki kardeş Paris'te ırkçı şiddete maruz kalmıştı.
Cezayir - 27.10.2020
Ürünleri boykot edilen Fransa'nın İslam ülkeleriyle dış ticareti 100 milyar doları aşıyor
Fransa, Cezayir'e 5,5 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.
Cezayir - 27.10.2020
Avustralya'daki Müslüman kurumlardan Macron'a tepki
Fransa'nın acımasız yağma ve katliam geçmişi Fransa'nın Afrika'daki sömürgeci hamleleri kapsamında sadece Cezayir'de yaklaşık 1, 5 milyon insanı katlettiğini hatırlatan AFIC Başkanı Jneid, "Fransa'nın acımasız bir yağma ve katliam geçmişi var.
Cezayir - 27.10.2020
Cezayir'de Yüksek İslam Konseyi: Fransa'daki kuduza yakalanmış bu kampanyayı şiddetle kınıyoruz
Cezayir Yüksek İslam Konseyi, Fransa'nın İslam karşıtı tutumunu "Kuduza yakalanmış bir kampanya" olarak nitelendirdi.
Cezayir - 26.10.2020
Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna Arap ülkelerinin tepkisi sürüyor
Cezayir'den aşırılık yanlısı söylemle yüzleşme çağrısı Cezayir Cumhurbaşkanlığına bağlı Yüksek İslam Konseyi ise yayımladığı yazılı açıklamada, "Bir arada yaşama ve hoşgörünün simgesi Hazreti Muhammed'in şahsına ve dünyanın dört bir yanında yüz milyonlarca kişinin benimsediği İslam dinine yönelik Fransa'daki akıl almaz kampanyayı şiddetle kınıyoruz.
Cezayir - 26.10.2020
Fransa'da muhalefet lideri Melenchon: "Macron, kontrolünü kaybetti"
Katar, Kuveyt, Cezayir, Sudan, Filistin ve Fas'ın yanı sıra birçok ülkede Fransız ürünleri boykot edilmeye başlanmasının yanı sıra Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan da "Şimdi ben, buradan milletime sesleniyorum.
Cezayir - 26.10.2020
AA ile TİKA iş birliğiyle "On-line Diplomasi Muhabirliği Eğitim Programı'" başladı
TİKA Eğitim Projeleri Koordinatörü Mustafa Haşim Polat, TİKA olarak 60 ülkede faaliyet gösteren 62 ofisin yanı sıra farklı alanlardaki projeler ile çalışmalarına devam ettiklerini belirterek çevrim içi medya eğitimlerini de AA iş birliğinde sürdürdüklerini dile getirdi. Cezayir, Çad, Filistin, Irak, Sudan, Tunus, Ürdün ve Yemen'den 32 medya temsilcisinin katıldığı programın ilk gününde AA Dünya Dilleri Yayın Yönetmeni Mehmet Öztürk'ün yanı sıra AA Orta Doğu Haberleri Editör Yardımcısı Halil Çelik ve AA Arapça Haberler Editör Yardımcısı İbrahim Kılıç eğitim verdi.
Cezayir - 26.10.2020
Fransız web sitelerine siber saldırılar düzenlendi
Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam karşıtı tutumu, ülkede Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yayınlanması ve binaların duvarlarına yansıtılması nedeniyle Katar, Kuveyt, Cezayir, Sudan, Filistin ve Fas'ın yanı sıra birçok ülkede Fransız ürünleri boykot edilmeye başlanmıştı.
Cezayir - 26.10.2020
Fas ve Cezayir'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Fas'ta 3 bin 301'e, Cezayir'de 1907'ye ulaştı.
Cezayir - 25.10.2020
Son dakika haberleri... Fransa'da Ürdünlü iki kardeşe ırkçı şiddet: "Burası Fransa niye Arapça konuşuyorsunuz"
Başkent Paris'te Eyfel Kulesi yakınında 18 Ekim'de Cezayir asıllı başörtülü iki kadının uğradığı bıçaklı saldırının yankıları sürerken, bu kez Paris'in 300 kilometre güneybatısındaki Anger kentinde Ürdün vatandaşı iki kardeş ırkçı şiddete maruz kaldı.
Cezayir - 25.10.2020
Kadın girişimci ekosisteme uygun ürettiği ahşap evleri yurt dışına satıyor
İlk ihracatını ABD'ye gerçekleştiren, Cezayir'e 80 evlik proje hazırlayan, bunun yanı sıra birçok ülkeyle görüşmeleri sürdüren firma, yurt dışına satış yaparak Türkiye'nin ihracatına katkı sağlamayı hedefliyor.
Cezayir - 25.10.2020
Haftanın tarihine bakış
1951- Cezayir Ulusal Özgürlük Cephesi, Fransa'ya karşı gerilla savaşı başlattı.
Cezayir - 25.10.2020
Mağripli alimler Arap ülkelerinin İsrail'le normalleşmesini kınadı
Mağrip ülkelerinden (Fas, Tunus, Cezayir, Libya, Moritanya) alimler, Arap ülkelerinin İsrail'le normalleşmesine tepki göstererek ABD'nin baskılarına boyun eğmeme çağrısında bulundu.
Cezayir - 24.10.2020
Cezayir Devlet Başkanı Tebboune Covid-19 şüphesi ile karantinaya alındı
Cezayir Geçici Devlet Başkanı Abdelmadjid Tebboune, yardımcılarında Covid-19 semptomlarını görülmesi üzerine kendisini karantinaya aldı.
Cezayir - 24.10.2020
Fransa'nın İslam karşıtı tutumuna Arap ülkelerinden tepkiler devam ediyor
Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ifadeleri ve bazı Fransız yetkililerin İslam karşıtı uygulamalarına Arap ülkelerinden gelen tepkiler sürüyor. Fransa'da Hazreti Muhammed'e hakaret içerikli karikatürlerin yayınlanması ve Cumhurbaşkanı Macron'un bunları yayınlamaktan vazgeçmeyeceklerini söylemesine tepkiler devam ediyor. Cezayir'deki en büyük İslami eğilimli parti Barış Toplumu Hareketi'nden yapılan yazılı açıklamada, Fransız yetkililerin İslam karşıtı ifade ve uygulamalarına tepki gösterilerek, Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun'dan, Macron'a karşı tutum sergilemesi talep edildi.
Cezayir - 24.10.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.Saygılarımızla.
Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, kendisine yakın bazı Cumhurbaşkanlığı ve üst düzey hükümet yetkililerinde Kovid-19 belirtileri görülmesi üzerine 5 günlük karantinaya girdi.
Cezayir - 24.10.2020
Arap ülkeleri Libyalı tarafların ateşkes anlaşmasından memnun
Arap ülkeleri, Libyalı tarafların Birleşmiş Milletler (BM) himayesinde Cenevre'deki 5+5 Ortak Askeri Komite toplantılarında kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasını memnuniyetle karşıladı. Cezayir, Tunus, Ürdün, Mısır, Katar ve Kuveyt dışişleri bakanlıkları düzeyinde yaptıkları açıklamalarla Libyalı tarafların kalıcı ateşkes için anlaşmaya varmasından memnuniyet duyduklarını bildirildi.
Cezayir - 24.10.2020
Cezayir Cumhurbaşkanı Tebbun Kovid-19 nedeniyle kendisini karantinaya aldı
Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun, kendisine yakın bazı Cumhurbaşkanlığı ve üst düzey hükümet yetkililerinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) belirtileri görülmesi üzerine 5 günlük karantinaya girdi.
Cezayir - 24.10.2020
Afrika'da Kovid-19 kaynaklı can kaybı sayısı 41 bine yaklaştı
Bugüne kadar Kovid-19 kaynaklı en fazla can kaybı 18 bin 891 ölümle Güney Afrika, 6 bin 176 ölümle Mısır, 3 bin 205 ölümle Cezayir'de görüldü.
Cezayir - 23.10.2020
İslami Cihad Hareketi: Türkiye, İslam'ı ve Müslümanları savunan en cesaretli İslam ülkesidir
Fransa'da, çarşamba günü başörtülü 2 kadın islamafobik saldırıya uğramıştı. Eyfel Kulesi yakınlarında Cezayir asıllı Fransa vatandaşı iki başörtülü kadın, tasmaya bağlı olmayan iki evcil köpek tarafından rahatsız edilmiş, köpeklerin sahipleriyle aile arasında tartışma çıkmıştı.
Cezayir - 22.10.2020
Lübnan ve Cezayir'de Kovid-19'dan ölümler arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Lübnan'da 552'ye, Cezayir'de 1888'e yükseldi.
Cezayir - 22.10.2020
Eğitim Bir Sen Diyarbakır Şube Başkanı Tekdemir Açıklaması
"İslam ilahi vahye dayanmış, yeryüzündeki tüm insanların kurtuluş ve mutluluk reçetesidir." diyen Tekdemir, şunları kaydetti: "Bunun içindir ki Macron'un sarf ettiği ifadeler, İslam'ın insanlığa sunduğu cihanşümul hak ve adalet mefküresine bir halel getiremeyecektir. Macron'un hadsiz ve palavracı açıklamaları batı normlarının tükenmişliğine çare olamayacaktır. Tüm dünya Fransızların Cezayir, Tunus ve Fas Müslümanlarına yönelik katliamlarına şahittir.
Cezayir - 22.10.2020
Libyalı taraflar arasında Tunus'ta yürütülecek müzakereler 9 Kasım'da başlayacak
Tunus Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Dışişleri Bakanı Osman el-Cerendi, bugün video konferans aracılığıyla, Cezayir, Moritanya, Fas, Tunus, Libya, Malta, İtalya, Fransa, İspanya, Portekiz ve uluslararası temsilcilerin yer aldığı 5+5 Batı Akdeniz Diyaloğu toplantısına katıldı.
Cezayir - 22.10.2020
Turgutluspor ilk kez üzüldü
MİSLİ.com 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta ilk 5 haftayı 15 puanla lider geçiren Turgutluspor ilk yenilgisini Serik Belediyespor deplasmanından aldı. Kırmızı-siyahlılar takipçisine 2-0 mağlup olarak ilk defa sahayı boynu bükük terk etti. Kırşehir Belediyespor, Mamak FK, Pendikspor, Elazığspor ve Bayburt İl Özel İdarespor'u yenerek başarılı bir seri yakalayan Ege ekibinde teknik direktör İbrahim Cezayir, alınan mağlubiyetten gerekli dersleri çıkaracaklarını dile getirdi.
Cezayir - 22.10.2020
Paris'te başörtülü 2 kadına yönelik saldırıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı
Eyfel Kulesi yakınında pazar gecesi Cezayir asıllı Fransız vatandaşları Emel ve Kenza'nın uğradığı İslamofobik saldırıyı Paris Savcılığının "kasıtlı şiddet" kapsamına alarak soruşturma başlatması sonrası olayla ilgili 2 kişi yakalandı.
Cezayir - 21.10.2020
AB, Covid-19 nedeniyle Kanada'ya seyahat sınırlaması getiriyor
Geçtiğimiz Temmuz ayında Avrupa Birliği (AB), yeni tip korona virüs (Covid-19) nedeniyle AB ülkelerine zorunlu olmayan seyahatlerde diğer ülkelerin girişine izin vermek için bir liste oluşturmuştu. Bu sayede listede olan ülkeler, AB ülkelerine giriş yapabilmişti. En başından itibaren seyahat sınırlaması kapsamına girmeyen ve az sayıda korona virüs vakası tespit edilen Kanada, diğer 14 ülkeyle birlikte bu listede yer almıştı. Ağustos ayında AB yetkilileri, vaka artışı yaşayan Cezayir, Karadağ, Fas ve Sırbistan gibi ülkeleri listeden çıkarmıştı.
Cezayir - 21.10.2020
THY'nin kasım ayı uçuş planı belli oldu
Bu kapsamda, söz konusu ayda bazı noktalara uçuşlarını artıracak THY, Türkmenistan'ın başkenti Aşkabat, Rusya'da Soçi, Cezayir, Hindistan'da Mumbai ve Delhi, Tayland'da Bangkok, Kolombiya'da Bogota, Suudi Arabistan'da Dammam, Birleşik Arap Emirlikleri'nde Abu Dabi'ye sefer başlatmayı planlıyor.
Cezayir - 21.10.2020
Fransa'da Müslüman kadınlara ırkçı saldırı
Fransa'da iki Müslüman kadının Eyfel Kulesi yakınlarında bıçaklı saldırıya uğradığı bildirildi.Başkent Paris'te meydana gelen olayda, Eyfel Kulesi yakınlarındaki mağazada alışveriş çıkışı Cezayir uyruklu Kenza (49), Amel (46) adlı Müslüman kadınların iki ırkçı kadın saldırgan tarafından bıçaklı saldırıya uğradığı bildirildi.
Cezayir - 21.10.2020
Afrika'da Kovid-19'dan can kaybı sayısı 40 bini aştı
Bugüne kadar Kovid-19 kaynaklı en fazla can kaybı 18 bin 656 ölümle Güney Afrika, 6 bin 142 ölümle Mısır, 3 bin 27 ölümle Cezayir'de görüldü.
Cezayir - 20.10.2020
Son dakika haberi! Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19'dan ölümler arttı
Son dakika haberi: Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı Cezayir'de 1873'e, Lübnan'da 531'e yükseldi.
Cezayir - 20.10.2020
Turgutluspor'un rakibi Serik Belediyespor
MİSLİ.com 2'nci Lig Kırmızı Grup'ta 5 maçını da kazanıp 15 puanla zirvede yer alan Turgutluspor yarın takipçisi Serik Belediyespor'un konuğu olacak. Antalya Titanic Mardan Stadı'nda saat 14.00'te başlayacak mücadelede Taner Tuncer görev alacak. Teknik direktör İbrahim Cezayir, Antalya deplasmanının zorlu geçeceğini belirterek, "Serik maçına moralli çıkacağız.
Cezayir - 20.10.2020
Cezayir petrol şirketi Sonatrach, salgın nedeniyle 10 milyar dolar zarar edebilir
Cezayir'in petrol şirketi Sonatrach'ın doğal gaz ve petrol ihracatından elde ettiği gelirin, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl 10 milyar dolar azalması bekleniyor.
Cezayir - 20.10.2020
OPEC+ ülkelerinin hedefi, petrolün varil fiyatını 40 doların üzerinde tutmak
Cezayir Enerji Bakanı Abdulmecid Attar, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve OPEC dışı bazı petrol üreticisi ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun, 2020 sonuna kadar petrol fiyatlarını 40 doların üzerinde tutmayı hedeflediğini bildirdi.
Cezayir - 19.10.2020
Suudi Arabistan, Cezayir ve Lübnan'da Kovid-19 kaynaklı can kayıpları arttı
Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle Suudi Arabistan'da 16, Cezayir'de 9, Lübnan'da 6 kişi daha hayatını kaybetti.
Cezayir - 19.10.2020
Son dakika haberleri... CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
Öztrak, "Suudi Arabistan çıkmış Türk ürünlerine boykot çağrısı yapıyor. Bu çağrıya Fas'tan Cezayir'e kadar, tarihi bağlarımız olan diğer Kuzey Afrika ülkeleri de katılıyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cezayir Haberleri | Cezayir Haber - Haberler - Sayfa 4 - Cezayir haberleri, son dakika cezayir haber ve gelişmeleri burada. Charlie Hebdo: Türkiye, Erdoğan karikatürü sonrası Fransız mizah dergisini 'iğrenç yayıncılık'la suçladı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.11.2020 17:52:47. #1.15#
title