Cezasını Sahada Çekiyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Cezasını sahada çekiyorKARS - Sarıkamış'ta, bir kişiyi bıçakla yaraladığı gerekçesiyle 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ve 9 ay cezaevinde kalıp "Denetimli Serbestlik Uygulaması" kapsamında serbest bırakılan Mehmet Kaya kalan cezasını ilçe stadyumunda çalışarak çekiyor.

Cezasını sahada çekiyor

KARS - Sarıkamış'ta, bir kişiyi bıçakla yaraladığı gerekçesiyle 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılan ve 9 ay cezaevinde kalıp "Denetimli Serbestlik Uygulaması" kapsamında serbest bırakılan Mehmet Kaya kalan cezasını ilçe stadyumunda çalışarak çekiyor.

Sarıkamış'ta oturan evli ve 2 çocuk babası Mehmet Kaya, 3 yıl önce çıkan bıçaklı kavgada bir kişiyi bıçakla yaraladığı iddiasıyla mahkemece 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılıp Kars Açık Cezaevine konulmuştu. Kaya, 9 ay hapis yattıktan sonra kalan cezasını "Denetimli Serbestlik Uygulaması" kapsamında çekmek için adli merceklere başvurdu. Başvurusu değerlendirilen Mehmet Kaya, Sarıkamış Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne ait stadyumda spora hizmet ederek tamamlamaya çalışıyor.

Sarıkamış İlçe Stadyumun bakımı ve temizliğini yapan Kaya, yaklaşık 3 ay süreyle bu şekilde çalışarak hem cezasını kalan kısmını çekecek, hem de spora katkı sağlayacak.

Hükümlü Mehmet Kaya, yaptığı açıklamada son üç ay boyunca spora hizmet ederek ceza çekmenin kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Kaya, "Sabah 08.00'de geliyorum. Direnin temizliğini yapıyorum. Mıntıka temizliği yapıyorum. Otları tek tek elimle topluyorum. Bu şekilde burada günü geçiriyorum. Çok mutluyum, Allah devletimizden razı olsun. Bize bu imkanı tanıdığı için, 3 ayım kaldı. Bunuda canla başla çalışarak inşallah cezamı da bitireceğim" dedi.

Her Cuma günü emniyete gidip imza atan Mehmet Kaya, zaman zaman da sporcularla birlikte spor yapıyor. Çalıştığı yerde herkesin sevgisini kazanan Kaya, cezasını tamamlayarak hayata atılmayı düşünüyor.

Cezasını Sahada Çekiyor
Cezasını Sahada Çekiyor
Cezasını Sahada Çekiyor

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title