Cezaevinden İzinli Çıkan Mahkum, Alkol Alıp Gizlice Kız Öğrenci Pansiyonuna Girdi

Cezaevinden İzinli Çıkan Mahkum, Alkol Alıp Gizlice Kız Öğrenci Pansiyonuna Girdi

Kastamonu'da cezaevinden izinli çıkan mahkum, alkol alıp gizlice kız öğrenci pansiyonuna girdi. Fark edilince kaçan mahkum, savcı tarafından serbest bırakılınca firar etti.

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde kapalı cezaevinden tahliyesine az zaman kaldığı için açık cezaevine gitmesine karar verilen 22 yaşındaki H.B.'ye, geçen hafta 10 saatlik izin çıktı. Açık cezaevine gitmek yerine ilçe merkezinde alkol alan H.B. ise iddiaya göre, uyumak için gece bir kız öğrenci pansiyonunun penceresinden içeri girdi.

Pansiyonda alkol alıp gezerken uyuyan bir kızın ayağına çarpınca fark edilen H.B., pencereden atlayarak kaçtı. Polis tarafından yakalanan H.B., savcılıkça serbest bırakıldıktan sonra firar etti.

CEZAEVİNE GİTMEK YERİNE ALKOL İÇMEYE BAŞLADI

Hırsızlık suçundan dolayı bir süredir İnebolu M Tipi Kapalı Cezaevi'nde yatan H.B.'nin cezası azaldığı gerekçesiyle geçen hafta açık cezaevine gönderilmesine karar verildi. Yine cezası az olduğu için tek başına açık cezaevine gitmesi için 10 saat süre verilen H.B. ise ilçe merkezine giderek alkol almaya başladı.
KIZ ÖĞRENCİ PANSİYONUNA GİRDİ

İddiaya göre, bir süre sonra alkolün etkisiyle sarhoş olan H.B., gece saatlerinde İnebolu Anadolu İmam Hatip Lisesi Hüseyin Avni Kız Öğrenci Pansiyonu'nun önüne gitti. H.B. bir süre gezindikten sonra pansiyonun arka tarafına gidip, açık olan pencereden içeri girerek uyumak istedi.

KIZ ÖĞRENCİNİN AYAĞINA ÇARPTI, PANSİYONDAN KAÇTI

H.B., açık pencerenin önünde yığılı kömür torbalarının üzerine basarak içeri girdi. Pansiyonda da alkol almaya devam eden H.B., gece yarısı içerde gezerken, yatağında uyuyan bir kız öğrencinin ayağına çarptı. Uyanan genç kız, H.B.'yi görünce çığlık atmaya başladı. Diğer kız öğrencilerin de uyanması üzerine H.B. aynı pencereden atlayarak kaçtı.

SERBEST BIRAKILDI, FİRAR ETTİ

Pansiyon görevlilerinin ihbarı üzerine gelen polisin pansiyon çevresinde yakaladığı H.B., 'Haneye izinsiz girmek'ten gözaltına alınarak savcılığa sevk edildi. Burada ifadesi alınan H.B., açık cezaevine gitmesi için tekrar serbest bırakıldı. Ancak açık cezaevine gitmeyen H.B. firar etti. Bir haftadır firari olan H.B. hakkında yakalama kararının çıkarıldığı belirtildi.


Olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldı.