Cezaevinden Firar Edip Market Soyan Hırsızların, Dayak Yediği Anlar Kamerada

Cezaevinden Firar Edip Market Soyan Hırsızların, Dayak Yediği Anlar Kamerada

Konya'da çok sayıda silahlı soygun yapan 2 cezaevi firarisi son girdikleri markette hırsızlık yapmak isteyince çalışanlar, kafalarına eşya fırlattı.

Konya'nın Seydişehir ilçesinde cezaevinden firar eden ve çok sayıda silahlı soygun olayına karışan 2 şüpheliden biri yakalandıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

2 ARKADAŞ FİRAR EDİP, POMPALIYLA SOYGUN YAPTILAR

6 Şubat'ta Seydişehir ilçesinde bulunan cezaevinden Hasan Y. ile arkadaşı Mustafa S. firar etti. İlçe merkezinden bir otomobil bularak Ereğli ilçesine kaçan şüpheliler Ereğli ilçesinde yüzlerine kar maskesi takıp, pompalı tüfekle bir akaryakıt istasyonuna baskın yaptı.

ÇALIŞANLARI TEHDİT EDİP 700 LİRA ÇALDILAR

Şüpheliler burada iş yeri çalışanlarını tehdit edip bin 700 lira ve bir adet cep telefonunu alarak kaçıp izini kaybettirdi. Şüpheliler olaydan yaklaşık 2 gün sonra yine Ereğli ilçesinde Barbaros Mahallesi Dedeler Sokak'ta bulunan bakkala geldi.

2 GÜN SONRA BAKKAL SAHİBİNİ VURDULAR

Burada iş yeri sahibinden sigara ve para isteyen eli silahlı şüpheliler kendilerine direnen Hüseyin Ö'yü ayağından vurarak kaçtı.

BİR BAŞKA MARKETE GELİP PARA İSTEDİ

İlçeden kaçan şüpheliler olayın ardından Konya il merkezinde bulunan Yazır Mahallesinde bulunan markete geldi. Burada da ellerinde pompalı tüfek bulunan şüpheliler markette bulunan çalışanlara tüfeği doğrultarak para istedi.

HIRSIZLARIN KAFASINA EŞYA FIRLATTI

Market çalışanı olduğu düşünülen kişi elinde silah bulunan şüphelilere tezgah üzerinde bulunan eşyaları fırlatmaya başladı. Bu sırada geri geri yürüyen şüphelilerden birini market çalışanı attığı eşyayla kafasından vurdu. Neye uğradığını şaşıran şüpheliler bir el ateş ederek marketten eli boş olarak kaçtı.

4 ARAÇTAN PLAKA ÇALMIŞLAR

Şüphelilerin aracını belirlemek için çalışma başlatan polis, şüphelilerin il ve ilçe merkezinde park halinde olan araçlardan 4 plaka çaldığını belirledi. Çalınan plakalar ve yaşanan olayların ardından Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri çalışma başlattı.

Çalışmalarını yoğunlaştıran Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri, şüphelilerin Seydişehir ilçesinde cezaevinden firar eden Hasan Y. ile Mustafa S. olduğunu tespit etti. Polisi ekipleri çalınan plakalardan biriyle soygun yapıldığı ihbarı üzerine şüphelilerin Antalya'nın Alanya ilçesinde olduğunu belirledi.

Polis ekiplerince yakalanan Hasan Y. sorgulanmak üzere Konya'ya getirildi. Polisteki sorgusunda suçlamaları kabul etmeyen Hasan Y. yanındaki Mustafa S.'yi tanımadığın söylediği öğrenildi. Polisteki sorgusunun ardından Hasan Y. çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA