Ceza Hukuku Haberleri

Ceza Hukuku haber, Ceza Hukuku son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ceza Hukuku - 16.05.2017
Sıkıyönetim Listesindeki Askeri Hakim ve Savcıların Yargılandığı Dava
15 Temmuz akşamı Malatya Orduevinin barında bir teğmenle alkol aldığını, darbe girişimini televizyondan öğrendiğini, eşinin araması üzerine evine gittiğini aktaran Tekinşen, şunları söyledi: "Gözaltına alınana kadar evden dahi çıkmadım. Savcıya, 'Bana hangi eylemleri atfediyorsunuz?' dedim. 'Sıkıyönetim mahkemesinde varsın. Darbe olsaydı yargılama yapacaktın' dedi. Yaptım mı? Bir varsayım... Varsayalım örgüt beni yetiştirdi ve askeri yargıya sızdım. Örgütün darbe yaptığı gün, bana en çok ihtiyaç duyulan zamanda bir asteğmenle alkol alıyorum. Bu mantıklı mı? Bu darbeden haberim olsa gidip alkol alır mıyım? Ceza hukuku varsayımlarla ilgilenmez.
Ceza Hukuku - 15.05.2017
3-9 Kasım tarihleri arasında 'Adalet'i sorgulanacak
Festival Başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer yedinci yılına gelen festivalin Adaletin direkt kendisi ile ilgili konuları tartışıp filmlerle gündeme getiren bir festival olduğunu söylüyor, festivalin ortaya çıkış fikrini ve yedi yıllık çizgisini şöyle özetliyor: '2010 yılında yapılan "Dünyada ve Türkiye'de Ceza Hukuku Reformları" kongresi sonrasında adalet arayışının ve tartışmalarının sadece akademisyenler arasında yapılmaması gerektiği, daha çok kişinin bu sürece katılması ve tüm topluma ulaşılmasının önemi gündeme geldi.
Ceza Hukuku - 28.04.2017
Hakim ve Savcı Sayısı 20 Bini Geçecek"
Bununla oluşan işçi-işveren birlikteliği ve ekonomik hareketliliğin sosyal hayatı önemli ölçüde etkilediğini dile getiren Yeldan, şunları kaydetti: "Adana, hem sanayisi hem tarımıyla iş gücü piyasasında fazlasıyla yer alan bir kenttir. Bu bağlamda özellikle tarımsal alanda sigortasız işçi çalıştırma, prim ödemeleri, tazminatlar gibi konularda yaşanabilecek hak mağduriyetlerinin önüne geçilmelidir. Bununla birlikte 5521 sayılı İş Mahkemeleri Kanunu'na ilişkin açılan davalarda, farklı uygulamaların önüne geçilerek, her bir çalışanın anayasal hakkı korunmalıdır. Bununla özellikle dul ve yetim maaşı olan vatandaşların bir kısmı, bu maaşlardan sosyal güvenlik haklarından mahrum kalmamak amacıyla, evliliklerini resmi olarak sonlandırmalarına rağmen, fiilen birlikte yaşamaya devam etmektedir. Bu durum hem aile hukukunda hem de ceza hukukunda birçok soruna sebebiyet vermektedir.
Ceza Hukuku - 28.04.2017
"Dijital Tacize Karşı Yargıyı Harekete Geçirin"
DİJİTAL ortamda yaşanan tacizlerin hedef kitleleri ve bu tacizlerden nasıl korunabileceği hakkında bilgi veren İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Ceza Hukuku Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr.
Ceza Hukuku - 25.04.2017
Yargıtayın "Fetö" Kararı Yol Gösterecek
Sarı, "FETÖ davalarında alınan karar, değerlendirilen deliller bir başka dava açısından da aynı suçun delilini teşkil edebilir. Çünkü ceza hukukumuzda maddi delillerin serbestliği ve maddi vakayı ortaya çıkarmak için her şey delil olarak kullanılabilir.
Ceza Hukuku - 24.04.2017
İfade Özgürlüğünün Ceza Hukukundaki Sınırları" Sempozyumu
Yargıtay Birinci Başkanvekili ve Yargıtay Hukuk Genel Kurulu Başkanı Seyit Çavdar, "İfade özgürlüğünün bulunmadığı bir ortamda diğer hak ve özgürlüklerin güvence altında olduğundan emin olamayız. Bu nedenle ifade özgürlüğü, demokrasinin, hukuk devletinin, insan haklarının sigortasıdır.
Ceza Hukuku - 19.04.2017
Analiz - Suriye'deki Savaş Suçları ve Uluslararası Hukuk
[Yrd. Doç. Dr. Ali Emrah Bozbayındır Lisans derecesini Selçuk, Yüksek Lisans ve Doktora derecelerini Köln Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden almıştır. Max-Planck Mukayeseli Ceza Hukuku Enstitüsü ve Cambridge Üniversitesi'nde misafir araştırmacı olarak bulunmuştur.
Ceza Hukuku - 14.04.2017
Analiz - Alman Devletinin Sırları, 'İhanet' ve Basın Özgürlüğü
- Savcılık gizli bilgileri sızdıranları araştırıyor Bu konu çerçevesinde asıl dikkati çeken nokta ise Alman hükümetinin Suriye'deki operasyonlar hakkında savunma komisyonunda ele alınan gizli bilgilerin sızdırılması ve basına yansımasından sonra verdiği tepki. Dışarıya karşı özellikle basın, haber alma ve ifade özgürlüğü gibi konularda oldukça hassas görünen Almanya'nın, konu kendi iç güvenliği ve istihbaratı olduğunda, aslında iddia edildiği kadar özgürlüklerden yana olmadığı ve gizli bilgilerin sızdırılmasını cezalandırılması gereken bir "ihanet" olarak gördüğü, bu olay üzerinden açık bir şekilde ortaya çıkmış oldu. Alman Cumhuriyet Savcılığı şu an hala bu gizli bilgilerin kim veya kimler tarafından, bu konuyu gündeme taşıyan ilk medya kuruluşları olan Süddeutsche ve ARD ile paylaşıldığını araştırıyor. Çünkü Alman ceza hukukuna göre bu tür gizli bilgilerin dışarıya sızdırılması, 3 yıla kadar hapis cezasını gerektiren bir suç.
Ceza Hukuku - 12.04.2017
Küreselleşen dünyanın yeni iş fırsatı: Etik ve Uyum Yöneticiliği
Sertifika programında eğitmenler, "Kurumsal Etik Risk Haritası Nasıl Çıkartılır?", "Şirket İçi Etik İhlallerinde İş Hukuku ve Ceza Hukuku Uygulamaları Nelerdir?", "Etik Kültürü Nasıl Oluşturulur?, "Etik Liderlik Nedir?", "Etik ve Uyum Programı Nasıl Oluşturulmalı?", "Etik Kodu Yazım Süreci Nasıl Yönetilir?, "İlke, Politika ve Prosedürleri İlişkisinde Nelere Dikkat Edilmeli?", "Etik Programının İç ve Dış İletişimi Nasıl Yapılır?", "Etik Eğitim Programları Nasıl Kurgulanır ve Nasıl Değerlendirilir?", "Etik ve Uyum Programının Başarım Ölçütleri Nelerdir?", "İhbar Mekanizmaları Nelerdir? Misilleme Nasıl Engellenir? İç Soruşturmalar Nasıl Yürütülür?", "Beyaz Yaka Suçları Nedir?", "Çıkar Çatışmaları Nedir? Nasıl Engellenir?" ve "Kamu İlişkilerinde Etik Riskler Yönetiminde Nelere Dikkat Edilmeli?" gibi soruların yanıtlarını katılımcılarla paylaşacaklar.
Ceza Hukuku - 06.04.2017
Paris Metrosunda, Polis Sebep Göstermeksizin Bagaj Araması Yapabilecek
Polisin işini kolaylaştırmak ve halka güven vermek amacıyla Paris Polis Valisi Michel Cadot'un aldığı karar ile sabah 07.00 ile aksam 22.00 arası metroda bagaj araması yapılabilecek. Bu karar ile polis, metronun istediği yerinde, istediği kişiyi sebep belirtmek zorunda kalmadan arayabilecek. Ceza hukuku usulüne göre, 24 saatle limitli karar her gün yenilenmek suretiyle devam edecek.
Ceza Hukuku - 05.04.2017
Almanya'da Yalan Haberler ve Nefret Söylemleri ile Mücadele
İfade özgürlüğünün demokraside önemli bir yeri olduğunu, yalanların dahi ifade özgürlüğü kapsamına alınabileceğini söyleyen Maas, "Ancak ifade özgürlüğü, ceza hukukunun başladığı yerde biter.
Ceza Hukuku - 01.04.2017
Müzik Alanında Fikri Hakların Korunması Sempozyumu
Konuşmaların ardından başlayan oturumlarda "Türk Hukukunda ve Uluslararası Hukukta Telif Haklarının Korunmasına İlişkin Temel Esaslar ve Meslek Birlikleri", "Ceza Hukuku", Müzik Eserlerinin Korunmasında FSEK 68 ve 76/son" konuları ele alındı.
Ceza Hukuku - 23.02.2017
Yeni Ufuklar Derneğinden 'Yeni Anayasa' Konferansı
Prof. Dr. Ersan Şen kimdir? Prof. Dr. Ersan Şen, 1966 yılında İstanbul'da doğmuş, 1983 yılında Kabataş Erkek Lisesini, 1987 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiş, Kamu Hukuku alanında doktora yapmıştır. Prof. Dr. Şen, 2004 yılından beri İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Ceza Hukuku Profesörü olarak akademik hayatını sürdürmektedir.
Ceza Hukuku - 22.02.2017
Hakem Deniz Bitnel Hakkında "Takipsizlik" Kararı
Gözlemcilerin de bu konuda herhangi bir rapor sunmadıklarına işaret edilen kararda, o anki görüş muhakemesinin, kararı verenin mesleki yeterliliğiyle alakalı olduğu, bu hususun da ceza hukuku alanına değil, spor disiplin hukuku alanına girdiği belirtildi.
Ceza Hukuku - 22.02.2017
Dha İstanbul Bülteni - 5
"CEZA HUKUKUNUN DEĞİL SPOR DİSİPLİNİNİN ALANINA GİRER.
Ceza Hukuku - 22.02.2017
Savcılık, Hakem Deniz Bitnel Hakkında Takipsizlik Verdi
"CEZA HUKUKUNUN DEĞİL SPOR DİSİPLİNİNİN ALANINA GİRER.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Ceza Hukuku Haberleri | Ceza Hukuku Haber - Haberler - Sayfa 8 - Ceza Hukuku haberleri, son dakika ceza hukuku haber ve gelişmeleri burada. Yargıtay Başkanı Cirit: Evrensel Bir Hukuk Kültürünü Oluşturmak Zorundayız.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 21.10.2021 22:20:59. #1.14#

title