Ceylan Intercontınental Otel'e Üç Ödül Birden

Ceylan Intercontınental Otel'e Üç Ödül Birden

Ceylan Intercontinental İstanbul Otel, Dünyadaki En Büyük Ve Köklü Oteller Arasında Üç Önemli Ödülün Sahibi Oldu. " Kıta Avrupası'nda Yılın Oteli", " 2005 Yılı Kalite Mükemmelik Ödülü " Ve " Yılın Genel Müdürü" Ödülleri İle Ceylan Otel Sektördeki Güçlü Konumunu Daha Da Pekiştirdi.

Ceylan Intercontınental Otel'e Üç Ödül Birden

Ceylan Intercontinental İstanbul Otel, dünyadaki en büyük ve köklü oteller arasında üç önemli ödülün sahibi oldu. ¨ Kıta Avrupası`nda Yılın Oteli¨, ¨ 2005 Yılı Kalite Mükemmelik Ödülü ¨ ve ¨ Yılın Genel Müdürü¨ ödülleri ile Ceylan Otel sektördeki güçlü konumunu daha da pekiştirdi.

¨OTELİMİZ İÇİN BİR DÖNÜM NOKTASI¨

Tüm dünyada 3 bin 500 otellik bir zincirle temsil edilen İngiltere Merkezli İntercontinental Oteller Grubu şemsiyesi altındaki işletmelerde uygulanan CSTS isimli müşteri memnuniyeti anket sistemine göre Ceylan Intercontinental İstanbul Otel, otelcilik dünyasındaki en önemli üç ödülün birden sahibi oldu. Konu ile ilgili olarak Taksim`deki Ceylan İntercontinental otel` de düzenlenen basın toplantısında konuşan, otelin genel müdürü Jonathan Soper, ¨Avrupa`nın çok büyük ve çekişmeli yarışmalarından üç önemli ödülle dönmüş olmamız otelimiz için bir dönüm noktası anlamına geliyor¨ dedi.

¨DÜNYANIN PEKÇOK ÜNLÜ OTELİNİ GERİDE BIRAKMAMIZDA TÜR KÜLTÜRÜNÜN ETKİSİ BÜYÜK¨

Ceylan Intercontinental Otel` in; Le Grand Paris İntercontinental, Cannes Carlton Intercontinental, Amsterdam Amstel Intercontinental gibi dünyanın sayılı otelleri arasından sıyrılarak, ¨Kıta Avrupası`nda yılın en iyi oteli¨ , Intercontinental Hotels& Resort, Crown Plaza , Holiday İnn Express gibi markalar arasında da ¨ 2005 kalite mükemmelik ödülü¨ gibi çok önemli ödüllere imza attığını belirten Soper, ¨Bu ödüllere sahip olmamızın en büyük sebebi Türk insanını sıcaklığı, dost canlısı oluşu ve Allah vergisi çalışkanlığıdır. Yüksek verimlilik ve profesyonelliğimizi ön plana çıkarmaya, müşterilerimize kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlamaya çalışıyoruz. Türk kültürü de bunu sağlamamızı kolaylaştırıyor¨ diye konuştu.

¨GERÇEKTEN ŞEHİRDEKİ EN İYİ OTEL OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUZ¨

¨Otelimizin doluluk oranı yüzde 76 civarında seyrediyor. 2005 yılı tarihte en iyi senemizdi 2006 yılının daha iyi olacağını düşünüyorum¨ diyen Soper, ¨Doluluğun yüzde 40`ını otelimizin güzelliğinden dolayı kongre ve konferanslar için gelen misafirlerimiz, yüzde 20`sini ticari şirketlere bağlı müşterlerimiz, yüzde 10-20`si de tatilci turistler oluşturuyor¨ dedi. Bir basın mensubunun ¨İstanbul 46 tane 5 yıldızlı otele daha kavuşacak, rekabet için ne düşünüyorsunuz¨ şeklindeki sorusunu şöyle yanıtladı : ¨Elimizde hiç kimsenin alamayacağı bir üstünlüğümüz var, o da otelin bulunduğu mekan. Gerçekten şehirdeki en iyi otel olduğumuzu düşünüyoruz. Metroya ve Nişantaşı` na çok yakın oluşu, alışveriş merkezlerine yürüyüş mesafesinde bulunması, İstiklal Caddesi` nin yanıbaşımızda oluşu, Haliç` i geçtikten sonra heryer rahatlıkla ulaşım sağlanması bizi üstün kılan nitelikler¨
Otelin kalite ödüllerinin yanısıra yılın en iyi genel müdürü ödülünü alan Jonathan Soper bu başarısını ekip arkadaşları ile uyumlu çalışması sayesinde elde ettiğini belirtti.

Kaynak: DHA