Ceylan Arısan: Ankara Seyircisini Bekliyoruz

Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası'na Ankara'da hazırlanan Voleybol Milli Takımı'nın başarılı oyuncularından Ceylan Arısan, "Ankara seyircisini maçlarımıza bizi desteklemeye bekliyoruz." dedi.

Ceylan Arısan: Ankara Seyircisini Bekliyoruz

Genç Bayanlar Avrupa Şampiyonası'na Ankara'da hazırlanan Voleybol Milli Takımı'nın başarılı oyuncularından Ceylan Arısan, "Ankara seyircisini maçlarımıza bizi desteklemeye bekliyoruz." dedi.

Türkiye Voleybol Federasyonu'nun internet sitesine konuşan Ceylan Arısan, takımın orta oyuncusu. 1 Ocak 1994 İzmir doğumlu ve 1 metre 90 santim boyunda olan Ceylan, Avrupa şampiyonası yaklaşırken, "Oyuncularımızı tanıyalım" dizisinin konuğu oldu.

Sporcu bir aileden geldiğini belirten Ceylan Arısan, "Babam eski milli basketbolcu. Spora da babamın adını taşıyan Celal Arısan Basketbol Okulu'nda başladım. Bir kaç sene basketbol oynadım, o arada yüzme ile ilgilendim. 2003'te A Bayan Milli Takımı'nın Avrupa şampiyonası maçlarını televizyondan izledğimde, voleybol oynamak istediğime karar verdim. Ailemin de desteği ile 10 yaşında Karşıyaka Spor Kulübü'nde voleybola başladım." diyerek şöyle konuştu:

"Voleybolda gelişmemi sağlayan ilk antrenörlerim İsmail Yengil ve Alper Hamurcu idi. Dört yıl Karşıyaka Spor Kulübü'nde oynadıktan sonra, 2008 yılında Eczacıbaşı Spor Kulübü'ne geçtim, hala Eczacıbaşı oyuncusuyum.

İsmail Yengil ve Alper Hamurcu'nun yanı sıra Alper Erdoğuş, Suphi Doğancı, Gökhan Sezal, Lorenzo Micelli ve Marco Aurelio Motta'nın üzerimde çok emeği olmuştur. Emeklerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Voleybol kariyerimde şu ana kadar 4 Türkiye şampiyonluğu, Yıldız Kızlar Avrupa Şampiyonluğu ve Yıldız Kızlar Dünya Şampiyonluğu bulunuyor. Umarım bu başarılarımızın devamını getirir, yeniden şampiyonluk kupalarını kaldırırız. Voleybol dışında boş zamanlarımda arkadaşlarımla basketbol oynuyor ve yüzüyorum."

Son senelerde Türkiye Voleybol Ligi'nin favori lig olarak gösterildiğini de belirten Ceylan Arısan, "Eskiden çoğu kişinin idealinde İtalya'da oynamak varken, Türkiye'deki gelişmeler ile bu ideal Türkiye liginde oynamaya dönüştü. Bir çok dünya starı ve dünyaca ünlü antrenörler artık Türkiye'de. Bu yüzden Türkiye'de oynamak benim için çok önemli." dedi.

A Milli Voleybol Takımı'nın çok büyük başarılara imza attığını ve bir çok ilki yaşattığını da belirten Ceylan Arısan, "Benim en büyük hedefim A Milli Takım formasını giyip başarı uğruna ter dökmek. Çıta yüksek ancak bizim hedefimiz çıtayı Grand Prix gibi çok önemli bir turnuvada ve olimpiyatlarda şampiyonluğa yükseltmek." diye konuştu.

Voleybol dışında fotoğraf çekmeyi çok sevdiğini de belirten Ceylan Arısan, boş zamanı olduğunda gezintiye çıkıp fotoğraf çektiğini ve kendini bu alanda geliştirmeye çalıştığını da belirterek, "Her sporcunun kendisine örnek aldığı, çok beğendiği bir sporcu vardır. Benim örnek aldığım ve spor yaşantısını beğendiğim oyuncu Maja Poljak. Oyun stilini ve profesyonel spor yaşantısını çok beğeniyorum ve kendime örnek alıyorum." dedi.

BİZ SAVAŞÇI BİR TAKIMIZ

Temmuz ayında Balkan Şampiyonası'nda beklenilen başarıyı elde edemediklerini de belirten Ceylan Arısan, "Fakat bu turnuvanın bize eksiklerimizi gösterdiğini ve iyi bir ders olduğunu düşünüyorum." diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

"Antrenmanlarda çok istekli ve iyi çalışıyoruz. Beraber oynamaktan zevk alan, hırslı ve savaşçı bir takımız. Kendi oyunumuzu oynadığımız sürece bizi kimsenin tutamayacağını düşünüyorum. Geçen sene Avrupa ve Dünya şampiyonalarında elde ettiğimiz gibi hedefimiz yine şampiyonluk kupasını kaldırmak. Biz buna yürekten inanıyoruz ve Ankara seyircisini desteğe maçlarımıza bekliyoruz."