Çevreci Hayırsever, Kendi Yaptırdığı Caminin Çevresini Yeşillendirdi

Çevreci Hayırsever, Kendi Yaptırdığı Caminin Çevresini Yeşillendirdi

Manisa'nın Sarıgöl İlçesinde 37 Yıldır Vergi Rekortmenliğini Kimseye Bırakmayan, Hayırsever Kişiliğiyle Tanınan 70 Yaşındaki Hüseyin Gümüşlü, Geçen Yıl Yaptırdığı Caminin Çevresine Kendi Elleriyle Ağaç ve Çiçek Dikerek Yeşillendirdi.

Çevreci Hayırsever, Kendi Yaptırdığı Caminin Çevresini Yeşillendirdi

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde 37 yıldır vergi rekortmenliğini kimseye bırakmayan, hayırsever kişiliğiyle tanınan 70 yaşındaki Hüseyin Gümüşlü, geçen yıl yaptırdığı caminin çevresine kendi elleriyle ağaç ve çiçek dikerek yeşillendirdi.

Sarıgöllü iş adamı Hüseyin Gümüşlü, ilçede 37 yıldır vergi rekortmenliğini elinde bulundurmasının yanı sıra çevrede hayırseverliği ve çevreci kişiliğiyle tanınıyor. 2004 yılında Tırazlar köyüne kendi isminin verildiği 8 derslikli bir ilköğretim okulu yaptıran Gümüşlü, Sarıgöl'de ise geçen yıl bin 500 kişinin aynı anda namaz kılabileceği 3 katlı ve yaklaşık 1 milyon YTL'ye mal olan cami yaptırmıştı. Yaptığı hayırlarla yetinmeyen Gümüşlü, yaptırdığı caminin çevresine kendi elleriyle fidan ve çeşitli türden çiçekler ekerek yeşillendirdi.

Çevreyi çok önem verdiğini belirten Hüseyin Gümüşlü, "Bir eseri yaptıktan sonra kaderine bırakmak istemiyorum. Yaptığım eseri tam olarak bitirdiğim zaman huzurlu oluyorum. Okulu bitirdim, içersinin tüm ağaçlarını ve çiçeklerini kendi elimle diktim. Köyüm olan Tırazlar'a da 250 çeşit ağaç dikimi yaptım. Bu arada Sarıgöl'deki camiyi tamamladım. Çevresinin ağaçlandırmasını ve çiçeklerin dikimini yaptım. Hayır yapmak ve çevreye ağaç dikmek beni rahatlatıyor. Diktiğim fidanları ve çiçekleri de fırsat buldukça kendim suluyorum. "dedi.

(VS-ÖA) 08.03.2008 21:50 TSİ