Çevre Yoluna Modern Çizgi

Çevre Yoluna Modern Çizgi

"Belediyemiz Şehrin Yapısını Değiştirmeye Devam Ediyor"

Çevre Yoluna Modern Çizgi

Yedi yıllık bir zaman zarfında şehre 170'den fazla park ve dinlenme alanı kavuşturan Elazığ Belediyesi, bu alandaki çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler çevre yolu üzerinde Sarahatun Semt Polikliniği karşısında yer alan kavşağa 30 metre çapında dev bir ışıklı havuz yapımına başladı.

Daha önce Malatya Caddesi ve Keban Yolu üzerinde yer alan Korgeneral Hulusi Sayın Caddesi başta olmak üzere birçok alanda ışıklı dev şelale ve peyzaj çalışması gerçekleştiren Elazığ Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, her gün binlerce aracın geçiş güzergâhında yer alan Sarahatun Semt Polikliniği karşısındaki kavşakta elips şeklinde 14 metre çapında, 60 cm derinliğinde modern ışıklı bir havuz inşa ediyorlar. Yapımı devam eden havuz da seramik ve traverten, krom plaka, krom elektrot ve çelik hasır kullanılırken, bu havuzun tamamlanmasıyla çevre yolundan geçenler hem gündüz hem de geceleri hoş bir mekânla daha buluşmuş olacaklar.

Elazığ Belediyesi'nin şehrin genelinde her geçen gün yeni bir çalışmaya imza attığını kaydeden Elazığ Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, Elazığ Belediyesi'nin bu çalışmalarla şehrin yapısını değiştirmeye devam ettiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti:

"Göreve geldiğimiz ilk yıllarda hemşehrilerimize söz vermiş ve Elazığ'ı yeşilin her tonuyla buluşturacağımıza söylemiştik. Geçen süre içerisinde gören her göz şunu inkâr etmeden belirtmektedir ki Elazığ'da artık sadece yeşilin her tonu değil, rengârenk bitki grupları şehre ayrı bir güzel katıyor. Bunun yanı sıra şehrimizin birçok noktasına kazandırdığımız süs havuzları sayesinde hemşehrilerimiz bu yeni dinlenme alanlarında rahatça vakit geçiriyorlar."