Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Muş'ta

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Muş'ta

17.06.2017 18:28 | Son Güncelleme: 17.06.2017 18:28
Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Muş'ta

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Devlet kudret şamarıyla teröristlere vurdu ve kazdıkları çukurlara doldurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Devlet kudret şamarıyla teröristlere vurdu ve kazdıkları çukurlara doldurdu. İnsanlara hayatı zehir eden, herkesten durmadan para toplayan, esnafı, çalışanları huzursuz edenleri o çukurlara doldurdu. Ama şimdi devlete yakışan bir taraftan da yaraları sarmak, mağduriyetleri gidermek." dedi.

Valilik ziyaretinin ardından beraberindekilerle Belediye Meydanı'na geçen Özhaseki, baraj yapımı sırasında evleri sular altında kalan vatandaşlara yeni konutların anahtar teslimi, altyapı çalışmalarının temel atma ve Muş Belediyesi yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

Özhaseki, törende yaptığı konuşmada, baraj yapımı nedeniyle evleri sular altında kalan vatandaşlara 288 konutu teslim edeceklerini, kentin kangren haline gelen alt yapı sorununu giderecek projenin temelini atacaklarını söyledi.

AK Parti Genel Merkezince "Gönül Köprüsü" projesinin başlatıldığını, Kayseri'nin de Muş ile kardeş olduğunu anımsatan Özhaseki, proje kapsamında buradaki kardeşliği tesis edeceklerini vurguladı.

"Irkçılık belası bitiyor"

Ekmeğini taştan çıkaran Kayserililerin en önemli özelliğinin kardeşliği ve hayırseverliği olduğunu ifade eden Özhaseki, Kayseri'deki birçok camiyi, okulu, sosyal tesisleri ve hastaneleri hayırseverlerin yaptırdığına dikkati çekti.

Özhaseki, son zamanlarda "ırkçılık" diye bir fitnenin çevreye yayıldığını belirterek, şunları söyledi:

"O da bitiyor çok şükür. Anlamazlar mı ki bu ırkçılar, insanlar bu dünyaya gelirken kimseden dilekçe almıyor. Kimseye sormuyorlar. Dünyaya geldiklerinde kimin evladı olursun diye soran oldu mu? Hangi dinden insanların çocuğu olursun diye soran oldu mu? Yüce bir takdir istediği gibi yaratıyor. Sonra istediği zamanda da kimseden izin almadan alıp götürüyor. Bize düşen iki zaman dilimi arasında, aklımız erdiği zamandan itibaren iyilik yapmaktır. Oradan hesap vereceğiz. Allah bu fitneyi bir an evvel gidersin inşallah."

"Teröristler kazdıkları çukurlara doldu"

Muşluların 15 Temmuz darbe girişimi sırasında meydanları doldurduğunu, belediyeleri teröristlere peşkeş çekmediğini, çukurlar kazarak paçavralarını göklere çekmelerine izin vermediğini bildiren Özhaseki, ülkede bir ve beraber olduklarını, bölgede büyük çalışmalar yaparak vatandaşların duasını alacaklarını dile getirdi.

Özhaseki, terörün en yoğun yaşandığı yerleri gezen biri olduğunu anlatarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Orada devlet kudret şamarıyla teröristlere vurdu ve kazdıkları çukurlara doldurdu. İnsanlara hayatı zehir eden, herkesten durmadan para toplayan, esnafı, çalışanları huzursuz edenleri o çukurlara doldurdu. Ama şimdi devlete yakışan bir taraftan da yaraları sarmak, mağduriyetleri gidermek. Bu vesileyle oralardaydık. Bütün bakan, genel başkan yardımcısı arkadaşlarımız gece gündüz demeden çalışıyoruz. Belediye başkanlarımızla, valilerimizle gelecekte yapacağımız işlerin projelerini hazırlıyoruz. Çok şükür bunları yapacağız."

"Bir gecede vahşi bir yapıya dönüştüler"

Tarihsel geçmişi, inançları ve ülkeyi çekemeyenlerin oyunları nedeniyle çok zor bir coğrafyada yaşadıklarını belirten Özhaseki, geçtiğimiz yıl hiçbir Avrupa ülkesinin yaşamadığı çok önemli olayları geride bıraktıklarını ifade etti.

Özhaseki, büyük bir harekat başlatarak, teröristlerin millete yaptığı zulme son verdiklerini anlatarak, şöyle konuştu:

"FETÖ denen bir belayı yaşadık. Hangi ülkenin başında var böyle bir bela. 40 yıl boyunca sinsice içimizde kaldılar, bizim insanlığımızı, Müslümanlığımızı kullandılar ve dönüp bize dediler ki 'Biz hizmet eriyiz.' Bizler de o saf kalbimizle bunlara inandık ama gerçek yüzlerini bir gecede nasıl kurt adama, vahşi bir yapıya dönüştüklerini 15 Temmuz'da gördük. Asıl amaçlarının İslami olmadığını, milli ve dini hassasiyet taşımadıklarını gördük. Müslümanlıkta iki temel vardır. Biri Allah'ın kitabı Kur'an bir diğeri Hz. Peygamber'in sünnetleri. Bu ikisine itibar etmeden benim hocamın dediği, rüyasında gördüğü diyerek, sapık birtakım fetvalarla amel edenlerin geldikleri hüsran noktasını o gece gördük. Yüksek yargıya gelenlere namazı bırakın, oruç tutmayın sizi Müslüman zannedelerler, içki için sizi laik zannetsinler. Sonrada kuran ve sünnete bakmadan, hocaların fikriyle amel edip, meydanlarda toplananlara kurşun yağdırdılar ahlaksızlar. Bu milletin Meclisini bombaladılar. Şu anda da Türkiye dışında Türkiye'nin aleyhine çalışan en önemli örgüt FETÖ. Allah belasını versin."

"Ölen çocukların ot kadar değeri yok mu"

DEAŞ adında, Müslümanlıkla alakası olmayan bir örgütün ortaya çıktığını, kandırılmış gençlere maaşların bağlandığını anımsatan Özhaseki, onları bahane ederek tüm dünyanın bölgeye toplandığını, DEAŞ'la mücadele bahanesiyle sınırı olmayan ülkelerin buraya geldiğini aktardı.

Bölgede hesap kitapları olduğu için ülkelerin buraya geldiğine dikkati çeken Özhaseki, DEAŞ'ın şahsında Batı'daki insanlara "Müslümanlık bu, Müslümanlar baş keser, vahşi, merhametsizdir" diyerek insanları İslam'dan uzaklaştırmaya çalıştıklarını ancak asıl merhametsiz ve vicdansızın onlar olduğunu söyledi.

Fas'ta İklim Müzakeresi adlı bir toplantıya katıldığını anımsatan Özhaseki, şöyle devam etti:

"Yağışlar azaldığı, sıcaklıkların arttığı, karbon salımının yükseldiğini bundan dolayı 100 milyar dolar para toplanmasına karar verildi. Para toplanmazsa denizlerdeki balıklar ölebilir, otlar kuruyabilir. Bu nedenle dünya 10 milyar dolar toplamaya karar verdi. 195 ülke katıldı. Bende orada yaptığım konuşmada, biz çevreciyiz. Allah'ın emaneti olarak görüyoruz. Ama bir şey sormak istiyorum. Bizden yüz milyar doları neden topluyoruz. Otlar kurumasın, balıklar ölmesin diye. Bunu yapalım ama şimdi binlerce insan açık denizlerde başka ülkeye ulaşmak için çırpınıyor, sularda çocuklar boğuluyor. O çocukların otlar kadar hükmü yok mu nezdinizde dedim? Denizlere açılanlar için orada tel örgüler çekiyorlar. Ne olur bir lokma verseniz? Ne olur kapıları açsanız? Vicdan da, merhamet de, kardeşlik de bizde."

"Büyümede Avrupa birincisiyiz"

Geçtiğimiz yıl Batı aleminin ekonomik olarak Türkiye'yi boğma hareketi başlattığını ifade eden Özhaseki, konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'de 56 binden fazla yabancı kaynaklı şirket var. 'Kaçın Türkiye'den, Türkiye terör ülkesi, orada yatırım yapmayın, toplantı yapmayın. Türkiye'ye gitmeyin, güvenli değil' diyerek ekonomik açıdan bizi çökertmeyi düşündüler. Terör örgütlerinin alamadığı sonucu onlar almaya çalışıyorlar. Ne oldu. Birkaç gün önce son çeyrekteki büyümemiz açıklandı. Yüzde 5. Avrupa Birliği ülkeleri içinde birinciyiz. Dünyada Çin ve Hindistan'dan sonra üçüncüyüz. Bizim iyiliğimizi istemeyenlere inat biz kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Bir ve beraber olacağız. Çalışacağız ve neticesinde de bizim ülkemiz güçlü olacak ve milletimiz mutlu olacak."

"Kayseri hayırseverlerin kentidir"

Vali Seddar Yavuz da hükümetin kente büyük ilgi gösterdiğini vurgulayarak, bazı belediyelerin halka hizmet yerine kaynakları terör örgütüne aktararak vatandaşları mağdur ettiğini, görevlendirmelerin ardından temel insani ihtiyaçları karşılayacak projelerin tamamlandığını dile getirdi.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik de iyi bir sanayi, ticaret ve turizm kenti olan Kayseri'nin aynı zamanda gönlü güzel, hayırsever insanların kenti olduğunu söyledi.

Çelik, Kayserili hayırseverlerin her zaman insanların ihtiyaçlarına koştuğunu anlatarak, "Tarih boyunca Kafkaslardan, Balkanlardan nereden olursa olsun, kim gelirse gelsin misafirimiz olmuştur. Kayserililer bunu pekiştirecek her projede olacaktır. Burada olmamızın nedeni de partimizin 'Gönül Köprüsü' projesidir. İmkanlarımızın paylaştıkça arttığını idrak eden bir anlayışa sahibiz. Rabb'im birliğimizi bozmasın, bozmak isteyenlere fırsat vermesin. Aramızdaki kardeşlik bağı pekişerek devam etsin."

Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Lütfiye Selva Çam, Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş Alpaslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, AK Parti İl Başkanı Namık Ergün ve vatandaşlar katıldı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet Haberler

title