Çevre ve Orman Eski Bakanı Osman Pepe, Yaralamalı Trafik Kazasına Karıştı

Çevre ve Orman Eski Bakanı Osman Pepe, Yaralamalı Trafik Kazasına Karıştı

Çevre ve Orman Eski Bakanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Osman Pepe, Bursa'da Yaralamalı Trafik Kazasına Karıştı. Pepe'nin Sivil Makam Otomobili Stadyum Kavşağı'nda Motosiklete Çarptı. Yaralanan Motosiklet Sürücüsü Bursa Devlet Hastanesi'ne Kaldırılırken Pepe, Şoförü ve Koruması Kazadan Yara Almadan Kurtuldu.

Çevre ve Orman Eski Bakanı Osman Pepe, Yaralamalı Trafik Kazasına Karıştı

Çevre ve Orman Eski Bakanı ve AK Parti Kocaeli Milletvekili Osman Pepe, Bursa'da yaralamalı trafik kazasına karıştı. Pepe'nin sivil makam otomobili Stadyum Kavşağı'nda motosiklete çarptı. Yaralanan motosiklet sürücüsü Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken Pepe, şoförü ve koruması kazadan yara almadan kurtuldu.

Edinilen bilgiye göre, İstanbul'dan Ankara'ya giden Çevre ve Orman eski Bakanı Osman Pepe'nin Eren Ankara idaresindeki 34 FH 2068 plakalı makam otomobili, Stadyum Kavşağı'nda kırmızı ışık ihlali yaptığı öne sürülen Sinan Balatlıoğlu (49) yönetimindeki 16 K 2095 plakalı motosiklete çarptı. Kazada yaralanan ve boyacılık yaptığı öğrenilen motosiklet sürücüsü Balatlıoğlu, olay yerine gelen 112 Acil Servis ambulansı ile Bursa Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Devlet eski Bakanı Osman Pepe, şoförü ve kismi öğrenilemeyen koruması kazadan yara almadan kurtuldu.

Pepe'nin makam aracında küçük çaplı maddi hasar meydana gelirken trafik polisleri, Pepe'nin makam şoförü Eren Ankara'dan kaza hakkında bilgi aldı. Pepe, gazetecilere yaptığı açıklamada; "İstanbul'dan Ankara'ya gidiyorduk. Bir akraba ziyaretinin ardından Çekirge Caddesi'nden gelip Stadyum Kavşağı'ndan Ankara yoluna çıkmak istiyorduk. Motosiklet sürücüsü arkadaşımız biraz süratli geliyordu, freni de tutmayınca bize çarptı. Kendisinin sağlık durumu iyi, sol ayağı biraz ezildi. Arkadaşlarımız ilgileniyor" dedi. Kazayla ilgili soruşturma başlatılırken Osman Pepe, otomobiline binerek kaza yerinden ayrıldı.

Bursa Devlet Hastanesi'nde ayağı alçıya alınacak olan motosiklet sürücüsü Sinan Balatlıoğlu; "Otomobil aniden önüme çıktı. Kimse böyle bir şey olmasını istemezdi. Sayın Bakanımız bana yakın ilgi gösterdi. 'Ne gerekiyorsa yaparız' dedi. İnşaatlarda boyacı olarak çalışıyordum, eve dönüyordum. Kırmızı ışık ihlali yapmadım" dedi. Balatlıoğlu'nun tedavisi sürüyor. Balatlıoğlu, Osman Pepe'den şikayetçi olmayacağını söyledi.