'Çevre' Konulu Resim ve Şiir Yarışması Sonuçlandı
Haberler » Güncel » Haber

'Çevre' Konulu Resim ve Şiir Yarışması Sonuçlandı

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün Düzenlediği 'Çevre' Konulu Resim ve Şiir Yarışması Sonuçlandı.

'Çevre' Konulu Resim ve Şiir Yarışması Sonuçlandı

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği 'Çevre' konulu resim ve şiir yarışması sonuçlandı.

Geleneksel olara düzenlenen yarışmada bu yıl dereceye girenler Konak Kültür Evi'nde düzenlenen törenle ödüllendirildi. Ödül töreninde konuşan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüferlilik bilincinin Türkiye'ye örnek projeler ürettiğini belirtirken, "Milli Eğitim Müdürlüğü'müzle birlikte yaklaşık 10 yıldır pek çok projeye imza attık. Gerek sportif gerekse kültürel ve çevresel konularda pek çok organizasyonla Nilüferli gençlerimize ve çocuklarımıza kentlerine ve geleceklerine sahip çıkma bilincini aşılamaya çalışıyoruz." dedi.

Düzenlenen yarışmalara katılan öğrencilerinin hepsinin birinci olduğunun altını çizen Başkan Bozbey, "Eminim önümüzdeki senelerde sizlerin de önerilerini alarak çok daha güzel çalışmalara hep birlikte imza atacağız" şeklinde konuştu. Nilüfer'in Bursa'nın en çevreci belediyesi olduğunu aktaran Başkan Bozbey, sözlerini, "Çevre Haftası'nda Ankara'da açıklanacak Türkiye'nin en çevreci belediyesi sıralamasında biz çok iddialıyız. Eminim güzel bir sonuç alarak bir ilki daha birlikte gerçekleştireceğiz." şeklinde noktaladı.

Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Kaya ise Nilüfer Belediyesi ile örnek bir ortaklık sergilediklerini belirterek, "Başkan Bozbey'in özel gayretleriyle Nilüfer, Türkiye için örnek bir model haline gelmiştir. Bu çalışmalarda bizlerinde payının olması ayrı bir gurur vermekte." dedi.

Konuşmaların ardından, resim ve şiirleriyle çevreci mesajlar vererek yarışmada dereceye giren öğrencilere plaketleri verildi. Yarışmanın resim kategorisinde; Duyum İşitme Engelliler İÖO öğrencisi Merve Turan birinci olurken, Tan İÖO öğrencisi Özge Kahraman ikinci ve yine Duyum İşitme Engelliler İÖO Hasret Yaşar üçüncü oldu. Şiir kategorisinde ise Fatih Lisesi öğrencisi Eda Ateş birinci, Feriha Uyar Kız Meslek Lisesi öğrencisi Sakine Gök ikinci ve Ali Karasu Lisesi öğrencisi İsmail Onur Kurnaz üçüncü seçildi.

(CİHAN)