"Çevre Bilinci" ve "İş sağlığı ve Güvenliği"

"Çevre Bilinci" ve "İş sağlığı ve Güvenliği"

Hattat Holding Gençlere Çevre ve İş Sağlığı Eğitimi için kolları sıvadı

Hattat Holding bünyesinde yer alan Hema Otomotiv ekibi, ilköğretim ve lise dengi okullara "Çevre Bilinci" ve "İş sağlığı ve Güvenliği" eğitimi vererek daha bilinçli bir nesil yetiştirmek için kolları sıvadı.

Hema Otomotiv ve Hema TRW Otomotiv Direksiyon Sistemleri, daha bilinçli ve duyarlı bir gelecek yetiştirmek amacıyla ilk aşamada Trakya bölgesi okullarında olmak üzere "Çevre Bilinci" ve "İş sağlığı ve Güvenliği" Eğitimi Projesi başlattı.

Tekirdağ Safaalan 75. Yıl Mehmet Uygun Ortaokulu'nda verilen ilk eğitimle start alan proje kapsamında verilecek eğitimler Hattat Holding'in faaliyette bulunduğu tüm illerde yaygınlaştırılacak.

Hema TRW Otomotiv Direksiyon Sistemleri A.Ş. firması Çevre Mühendisi Lütfiye Yıldız Taşeli ve Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. İSG Uzmanı Emre Türker, yapılan eğitimlerin sürekliliğini sağlayacaklarını ve bu bilinci Türkiye genelinde paylaşarak yaygınlaştıracaklarını belirttiler.

Gerçekleştirildikleri bu eğitimlerle, amaçlarının gelecek nesilleri bilgilendirerek daha temiz ve daha güvenli bir ortamda yaşamalarını sağlamak olduğunu söyleyen Hema Otomotiv Sistemleri A.Ş. İSG Uzmanı Emre Türker, "Bilgilerimizi öğrencilerle paylaşarak; çevrenin korunması, doğal kaynakların verimli kullanılması, atıkların geri dönüştürülmesi, yangın, güvenlik gibi birçok konuda eğitim veriyoruz. Hedefimiz daha fazla kişiye ulaşıp çevre ve iş sağlığı güvenliği konularında bilinçli bireyler yetişmesine katkı sağlamak" dedi.