Çevre Bakanı Eroğlu, Ilısu Barajı Sahasını İnceledi

Çevre Bakanı Eroğlu, Ilısu Barajı Sahasını İnceledi

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Mardin Valiliği'nde koordinasyon toplantısına katıldı.

Çevre Bakanı Eroğlu, Ilısu Barajı Sahasını İnceledi
20.10.2010 22:30 | Son Güncelleme: 20.10.2010 22:30

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, Mardin Valiliği'nde koordinasyon toplantısına katıldı. Toplantı öncesi Vali Hasan Duruer tarafından Eroğlu'na günün anısına bir plaket ve kitap hediye edildi. Eroğlu, AK Parti hükümetinin son 7 yılda Mardin'de yaptığı çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Hükümetlerinin son yıllarda yıldızı parlayan Mardin'e özel bir önem verdiğini anlatan Eroğlu, sadece tarımda çiftçilere destek olmak için 700 milyon TL'ye yakın para desteğinin verildiğini anlattı. Bakan Eroğlu, daha sonra gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Bir gazetecinin Suriye sınırından gelen toz bulutlarına karşı alınacak önlemlerle ilgili sorusuna Bakan Eroğlu, bu konunun çözülmesi için 5 ülke ile birlikte ortak hareket etme kararı aldıklarını belirterek şunları söyledi:

"Ağaçlandırma konusunda daha büyük düşünüyoruz. Sadece sınırlarımızı değil, diğer ülkelerde de bu sorunun çözülmesi için uğraş veriyoruz. Bu konuda şu an Türkiye, Iran, Irak, Suriye ve Katar olmak üzere 5 ülke ile protokol imzaladık. Yakında Suudi Arabistan, Ürdün ve diğer ülkelerle antlaşma imzalayacağız. Bunlarla birlikte toz fırtınasını önlemek, erozyon kontrollü için büyük bir proje yaptık. İlk toplantıyı geçen yıl Ankara'da yaptık. İkinci ise 15 gün önce Tahran'da yapıldı ve bu toplantıya katıldım. Üçünçü toplantımız da Suriye'de olacak."

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: Çevre Bakanı Eroğlu, Ilısu Barajı Sahasını İnceledi - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.7.2020 06:37:44. #1.14#
title