Ceviz Haberleri

Ceviz haber, Ceviz son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ceviz - 30.09.2021
Son dakika haber | Bakan Pakdemirli, İklim Değişikliklerinin Bitkisel Üretime Etkileri Toplantısı'nda konuştu: (2)
Yem bitkisi tohumu teminiyle ilave 5 bin dekar alanda yem bitkisi ekilişiyle kaba yem üretimini arttıracaklarını aktaran Pakdemirli, ilave 100 dekar alanda avokado, keçiboynuzu, alıç, muşmula ve ceviz bahçesi tesis ederek meyvecilikte ürün desenini zenginleştireceklerini dile getirdi.
Ceviz - 28.09.2021
Tokat Tarım Hayvancılık Gıda Fuarı ve Yöresel Ürünler Fuarı açıldı
Projeye Tokat Valiliğinin öncülük ettiğini, veterinerler, teknisyenler ve çiftçilerin de destek verdiğini söyleyen Balcı, şunları kaydetti: "İki yıl ödemesiz, sıfır faizle 7 yıl vadeyle koyun kredisi kullandırıyoruz ve koyun sayısını 100'e tamamlıyoruz. Şu anda 782 aileye koyun vermiş olduk. Aynı zamanda erken kuzu kesimini de engelledi projemiz. 7 yıl sonra koyun sayımız 700 bin olacak. Bu finans modeli Tokat'ta başladı, diğer illerimize de örnek oldu. 4 milyon meyve fidanı yetiştiriyoruz. İnşallah bunlar bir yıl içinde çiftçilerimize dağıtılacak ve Tokat'ımızın bereketli topraklarıyla buluşacak. 4 milyon meyve fidanı olarak başlattığımız projemizi 6 milyon meyve fidanı ilave ederek revize ediyoruz. Böylece 10 milyon meyve fidanı projesi hayata geçmiş olacak. 2019 yılında ve 2020 yıllarında 3 biner dönüme bağ fidanı diktik. Bu yıl 3 bin dönüm alana daha dikeceğiz. Böylece 9 bin dönümlük alanda bağ fidanlarını toprakla buluşturmuş olacağız. Ayrıca 1 milyon ceviz projesi kapsamında 500 bin ceviz fidanını toprakla buluşturduk, 500 bin fidanı daha dikeceğiz.
Ceviz - 28.09.2021
Engelsiz Filmler Festivali'nin "Ulusal Uzun Film Yarışması"nın filmleri belirlendi
Festivalin Ulusal Uzun Film Yarışması'ndaki filmler arasında, Barış Sarhan'ın "Cemil Şov", Faysal Soysal'ın "Ceviz Ağacı", Azra Deniz Okyay'ın "Hayaletler", Ferit Karol'un "Kumbara" ve Cihan Sağlam'ın "Uzun Zaman Önce" adlı yapımı yer alıyor.
Ceviz - 26.09.2021
Haftanın tarihine bakış
1992- Bitlis'in merkeze bağlı Cevizdalı köyüne saldıran teröristler, aralarında çocuk ve kadınların da bulunduğu 37 kişiyi öldürdü, 20 kişiyi yaraladı, 13 korucuyu kaçırdı.
title