Cevdet Erdöl, Yavuz Özgün ile Görüştü

Cevdet Erdöl, Yavuz Özgün ile Görüştü

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı AK Parti Trabzon Milletvekili ve Milletvekili Adayı Prof. Dr. Cevdet Erdöl, 22 Temmuz'da Yapılacak Seçimin Türk Siyaset ve Demokrasi Tarihinde Bir Dönüm Noktası Olacağını Söyledi.

Cevdet Erdöl, Yavuz Özgün ile Görüştü

TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı AK Parti Trabzon Milletvekili ve milletvekili adayı Prof. Dr. Cevdet Erdöl, 22 Temmuz'da yapılacak seçimin Türk siyaset ve demokrasi tarihinde bir dönüm noktası olacağını söyledi.

İhlas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Yavuz Özgün ile Türkiye Gazetesi matbaasında biraraya gelen Erdöl, Özgün ile tanışıklıklarının çok uzun yıllar öncesine dayandığını belirterek, eski anılarını tazeledi. İki eski dostun hasret giderdiği görüşmede Erdöl, yaklaşan seçimlerle ilgili açıklamalarda bulundu. AK Parti iktidarında Türkiye'de çok önemli çalışmalar yaptıklarını ve bir zamanlar hayal bile edilemeyecek başarılar elde ettiklerini belirten Erdöl, halkın, yapılan çalışmalar ve hizmetlerin

farkında olduğunu ve bunun 22 Temmuz'da sandıkta kendisini göstereceğini dile getirdi. 22 Temmuz'da yapılacak seçimleri Türk siyaset ve demokrasi tarihinde bir dönüm noktası olarak tanımlayan Erdöl, "Özellikle sistem açısından cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesinin öngörülmesi, Türkiye'de bir dönüm noktasıdır. Artık Türkiye'de halk kendi istediğini seçecektir. Halk muhtarı seçiyor, il genel meclisi üyesini seçiyor, belediye başkanını seçiyor, milletvekilini seçiyor. Bunları seçerken karar verebiliyor

da cumhurbaşkanını seçerken mi karar veremeyecek? Halka bu noktada kafası çalışmaz muamelesi yapılıyor. Bu bizi çok üzüyordu. Bunu bizim dışımızda kimse böyle dile getirmedi" dedi.

Verilecek her oyun son derece kıymetli olduğunu belirten ve geçmişte bir oyla seçilen belediye başkanlarını ve Anayasa oylamalarını örnek gösteren Erdöl, bütün vatandaşların bu bilinçle hareket etmesini istedi. Muhalefetin seçimden sonra aynı davranışları sergileyeceğini iddia eden Erdöl, "Halkın cumhurbaşkanını seçmesini uygun görmeyenler buna direnecektir. Bu direnci kıracak olan da bizatihi halkın kendisidir. Bu açıdan halkımız 22 Temmuz'da sandığa giderek bunlara gereken cevabı verecektir. Bizim için

cumhurbaşkanlığı seçiminde uzlaşma istemediğimiz, Cumhurbaşkanını seçmek istemediğimiz söylendi. Bunlar tamamen yalan. Biz CHP'den de bir aday çıkmasını beklerdik. Ama aday göstermediler. Böylece kendilerinden cumhurbaşkanlığına layık biri olmadığını ortaya koydular. Diğer partiler de, milletvekillerinin hür iradelerini kullanmasına izin vermediler. Bundan demokrasi yara aldı. Keşke gelselerdi de aleyhte oy verselerdi" diye konuştu.

Siyaseti şahsi istikbal gayesi gütmeden sadece halka hizmet düşüncesiyle yaptıklarını da vurgulayan Erdöl, halkın görev vermesi halinde yeni dönemde de hizmet etmeye devam edeceğini sözlerine ekledi.

Öte yandan ziyarette Erdöl, Özgün'e Trabzonspor amblemi hediye etti.

(BK-ÖS-MEF-Y)

Kaynak: İHA