Cevat Güler: Çok Büyük Bir İş Başarmadık

Galatasaray Antrenörü Cevat Güler, 1 - 0 Kazandıkları Fenerbahçe Maçından Sonra Yaptığı Açıklamada, Çok Önemli Bir Rakiplerini Yendiklerini, Ama Daha Çok Büyük Bir İş Başarmadıklarını Söyledi.

Cevat Güler: Çok Büyük Bir İş Başarmadık

Galatasaray Antrenörü Cevat Güler, 1 - 0 kazandıkları Fenerbahçe maçından sonra yaptığı açıklamada, çok önemli bir rakiplerini yendiklerini, ama daha çok büyük bir iş başarmadıklarını söyledi.

Ali Sami Yen'de oynanan maçtan sonra yaptığı basın toplantısında konuşan Cevat Güler, çok büyük bir iş başarmadıklarını belirterek, ''Tabii ki kazandığımız için sevinçliyiz. Mücadele gücü yüksek, kazanma arzusu ve isteği yüksek çok önemli bir maç oynadık. İki takımı da her şekilde ilgilendiren bir maç oynadık. Her iki takımın oyuncuları da iyi oynadı, ortada iyi bir mücadele vardı. Attığımız bir golle kazandık. Çok büyük bir iş başarmadık, sadece bir maç kazandık. Son 600 metreye giren koşucu temposunu sürdürmezse geride kalır ve rakipleri gelir geçer. Biz de olayı böyle değerlendiriyoruz ve önümüzde kalan iki maçımızı da aynı tempoda oynayacağız ve kazanmak için mücadele edeceğiz.'' dedi.

Hakemin kararlarının sorulması üzerine ise Cevat Güler, ''Hakemin verdiği kararlar doğru kararlardır. Tartışmaya da gerek yok. Yenilseydik de aynı görüşü savunurdum.'' diye cevap verdi.

Lincoln'ün sakatlığıyla ilgili olarak ise Güler, şunları söyledi: ''Lincoln böyle mücadele gücü yüksek bir maçta oynayamayacak diye kadroya almadık. Kulüp doktorlarımızın verdiği karar gereği oynatmadık. Sivasspor maçında oynar mı onu da bilmiyorum. Onunla ilgili de kulüp doktorlarımızla tekrar görüşeceğiz. Maça neden gelmediği konusunda fazla bir bilgim yok. Evet Lincoln maça gelmedi, sanırım kenarda daha çok heyecanlanır düşüncesiyle gelmemiştir.''

Kaynak: CHA