Cevat Fehmi Başkut Haberleri

Cevat Fehmi Başkut haber, Cevat Fehmi Başkut son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Cevat Fehmi Başkut - 27.02.2021
Anadol'un Türkiye yollarına çıkmasının üzerinden 54 yıl geçti
Nihai olarak otomobilin isminin halk tarafından belirlenmesi uygun görüldü. Bu çerçevede ödüllü anket ilanları hazırlanırken, anket sonuçları için İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Ord. Prof. Bedri Karafakioğlu, Burhan Felek, Cevat Fehmi Başkut, o zamanki Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği Genel Sekreteri Prof.
Cevat Fehmi Başkut - 11.02.2021
Engin Gürmen,? "Ustalarla Söyleşi" programının konuğu oldu Açıklaması
Gürmen, aldığı olumlu cevabın ardından başlangıç için bir Cevat Fehmi Başkut komedisi olan "Ölen Hangisi" oyununu tercih ettiğini ve yönettiğini anlattı.
Cevat Fehmi Başkut - 17.01.2021
Haftanın tarihine bakış
1961- Saraçhane Tiyatrosu açıldı. İlk olarak Cevat Fehmi Başkut'un Hacıyatmaz oyunu sahnelendi.
Cevat Fehmi Başkut - 22.11.2020
"Tİyatronun unutulmayan ismi: Vasfi Rıza Zobu"
Senaryosunu Cevat Fehmi Başkut'un yazdığı "Paydos" adlı dramatik eserin başrolünde oynayarak ününü artıran Zobu, 1972'de, Başkut'un "Buzlar Çözül­meden" adlı oyunuyla Şehir Tiyatrolarında son kez sahneye çıktı.
Cevat Fehmi Başkut - 20.04.2020
"Sanat Cepte" uygulamasından aryalar yükseldi
23 Nisan Perşembe saat 11.00'de Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü ve oyuncusu Alpay Aksum'un, Cevat Fehmi Başkut'un "Buzlar Çözülmeden" oyunundan, saat 16.
Cevat Fehmi Başkut - 20.04.2020
Sanatçıların canlı performansları "Sanat Cepte" ile izlenebilecek
23 Nisan Perşembe saat 11.00'de Antalya Devlet Tiyatrosu Müdürü ve oyuncusu Alpay Aksum'un, Cevat Fehmi Başkut'un "Buzlar Çözülmeden" oyunundan, 16.
Cevat Fehmi Başkut - 19.02.2020
Antalya Devlet Tiyatrosu'nda "Buzlar Çözülmeden" oyunu seyirciyle buluştu
Antalya Devlet Tiyatrosu, Cevat Fehmi Başkut'un yazdığı "Buzlar Çözülmeden" isimli tiyatro oyununu sanatseverlerle buluşturdu.
Cevat Fehmi Başkut - 07.02.2020
Antalya Devlet Tiyatrosu "Buzlar Çözülmeden"i sahneledi
Antalya Devlet Tiyatrosu, Cevat Fehmi Başkut'un yazdığı iki perdelik "Buzlar Çözülmeden"i sanatseverlerin beğenisine sundu.
Cevat Fehmi Başkut - 19.01.2020
Haftanın tarihine bakış
1961- Saraçhane Tiyatrosu açıldı. İlk olarak Cevat Fehmi Başkut'un Hacıyatmaz oyunu sahnelendi.
Cevat Fehmi Başkut - 09.12.2019
DT'nin yerli oyunlarında biletlerin yüzde 95'i satıldı
Cevat Fehmi Başkut'un yazdığı "Buzlar Çözülmeden", Filibeli Ahmed Hilmi'nin yazdığı "Amak-ı Hayal", Necip Fazıl Kısakürek'in yazdığı "Reis Bey", Ahmet Metin Önel'in yazdığı "Eyvah Nadir" ve Ayla Çınaroğlu'nun yazdığı çocuk oyunu "Yedi Kapılı Kent" oyunlarının ise doluluk oranı yüzde 90'lara ulaştı.
Cevat Fehmi Başkut - 14.11.2019
Antalya Devlet Tiyatrosu, "Buzlar Çözülmeden" adlı oyunu Ordu'da sahneleyecek
Cevat Fehmi Başkut'un yazdığı, Alpay Aksum'un yönettiği iki perdelik oyunun dekor tasarımını Gürcan Kubilay, kostüm tasarımını Özlem Karabay, ışık tasarımını Barbaros Gülaçtı, müziğini Gürkan Çakıcı üstleniyor.
Cevat Fehmi Başkut - 18.07.2019
Türk tiyatrosunun ödüllü yazarı Tuncer Cücenoğlu
Bugüne kadar eserleriyle birçok ödüle değer görülen evli ve iki çocuk babası usta yazara, "Kördöğüşü" eseri ile 1972'de "Altın Fındık En Başarılı Yazar Ödülü", "Öğretmen" ile 1973'te Ankara Sanat Kurumu tarafından "Övgüye Değer Yazar Ödülü", "Çıkmaz Sokak" eseri ile 1981'de "Abdi İpekçi En İyi Oyun Yazarı Ödülü", 1986'da "Avni Dilligil En İyi Yazar Ödülü", 1985'de Ankara Sanat Kurumunca "En İyi Yazar Ödülü", 1984 ve 1996'da "TOBAV Ödülü", "Dosya" 1996'da "Lions En Başarılı Yazar Ödülü", Kültür ve Turizm Bakanlığınca oyun dalında "Başarı Ödülü", 2011'de 15. Afife Jale Tiyatro Ödülleri'nde "Kadın Sığınağı" adlı oyunuyla "Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü" takdim edildi.
Cevat Fehmi Başkut - 01.05.2019
23. Afife Tiyatro Ödülleri Sahiplerini Buldu
  4 ÖZEL ÖDÜL 22 yılda toplam 137 kadın ve 202 erkek sanatçı'nın ödül aldığı törende bu sene 4 özel ödül sahiplerini buldu. Türk tiyatrosunu geliştiren ve dönüşümünde öncü olan oyun yazarlarına verilen Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'nün sahibi "Dünyada Karşılaşmış Gibi" isimli oyunuyla Berkun Oya oldu.
Cevat Fehmi Başkut - 01.05.2019
Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Sahiplerini Buldu
Gecede "Haldun Dormen Özel Ödülü" "Alice Müzikali" ekibine, "Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü" Berkun Oya'ya, "Yapı Kredi Özel Ödülü" Rüştü Asyalı'ya, "Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü" ise Ahmet Levendoğlu'na takdim edildi.
Cevat Fehmi Başkut - 24.09.2018
Başarılı Tiyatro Toplulukları, Sevilen Oyunlarıyla Toy İstanbul'da!
"Tac'ın Nöbetçileri" Sevilen oyuncular Kaya Akkaya ve Murat Eken'in birlikte rol aldığı "Tac'ın Nöbetçileri", 5 Ekim Cuma akşamı 20.30'da seyirciyle buluşacak. B Planı'nın sahnelediği "Tac'ın Nöbetçileri", Rajiv Joseph'e Obie ve Lucille Lortel Ödülleri'nde Yılın Oyun Yazarı ödüllerini getirdi. Oyun; 1648'de Agra'da, dillere destan hikâyesi ve eşsiz mimarisiyle dünyanın yedi harikasından biri olmuş, aşkın ve cennetin tasviri görkemli yapı Tac Mahal'i koruyan iki muhafızın dostluğunu hem eğlenceli hem de dramatik bir dille anlatıyor. "Yuva I Home" B Planı'nın sahnelediği "Yuva I Home" ise, 7 Ekim Pazar günü 17.00'de TOY İstanbul'da seyirciyle buluşacak. Sami Berat Marçalı'nın hem İngilizce hem de Türkçe olarak yazdığı ve aynı zamanda yönetmenliğini üstlendiği oyunda Bora Akkaş, Ozan Ayhan, Özlem Zeynep Dinsel ve Saim Karakale rol alıyor. 22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde Özlem Zeynep Dinsel'e Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu ödülünü, Sami Berat Marçalı'ya ise Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'nü ödüllerini kazandıran "Yuva I Home", merkezine koyduğu yersiz yurtsuz, her şeyini geride bırakmış, "buraya" yabancı dört göçmenin yuva arayışlarını anlatıyor.
Cevat Fehmi Başkut - 17.05.2018
47. Orhan Kemal Roman Armağanı'nı Seray Şahiner Kazandı
Şahiner'in Gelin Başı adlı öykü dosyası 2006'da Yaşar Nabi Nayır Gençlik Ödülleri'nde "dikkate değer" bulundu. 2007'de Gelin Başı, 2011'de Hanımların Dikkatine adlı öykü kitapları, 2014'te Antabus romanı, 2016'da Reklamı Atla adlı deneme kitabı yayımlandı. Hanımların Dikkatine kitabıyla 2012 Yunus Nadi Öykü Ödülü'nü alan Şahiner'in Gelin Başı kitabında yer alan öyküler, İstanbul Şehir Tiyatroları ve Tiyatro Boyalı Kuş tarafından sahnelendi. Şahiner, aynı adla Tatbikat Sahnesi'nce sahnelenen Antabus ile 2016 Afife Tiyatro Ödülleri'nde Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'nü aldı.
Cevat Fehmi Başkut - 15.05.2018
Dha İstanbul Bülteni - 3
22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin kazananları şöyle: Yılın En Başarılı Oyunu: İstanbul Devlet Tiyatrosu - Romeo ve Juliet  Yılın En Başarılı Yönetmeni: Emrah Eren - Bir Baba Hamlet Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Özlem Zeynep Dinsel - Yuva Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu  Murat Akkoyunlu - Bir Baba Hamlet Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Canan Atalay - Mutluyduk Belki Bugüne Kadar Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Ali Yoğurtçuoğlu - Kayıp El Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı: M. Nurullah Tuncer - Romeo ve Juliet Yılın En Başarılı Giysi Tasarımı: Candan Seda Balaban - Hayvan Çiftliği  Yılın En Başarılı Sahne Müziği:   Tolga Çebi - Nora - Bir Bebek Evi  Yılın En Başarılı Işık Tasarımı: Akın Yılmaz - Bayrak Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı: Erkan Akbulut - Dönüşüm -ÖZEL ÖDÜLLER- 22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde, Türk tiyatrosunu geliştiren ve dönüşümünde öncü olan oyun yazarlarına verilen Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'nün bu seneki sahibi "Yuvaö isimli oyunuyla, Sami Berat Marçalı oldu.
Cevat Fehmi Başkut - 15.05.2018
Afife Ödülleri Sahiplerini Buldu 1
22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin kazananları şöyle: Yılın En Başarılı Oyunu: İstanbul Devlet Tiyatrosu - Romeo ve Juliet Yılın En Başarılı Yönetmeni: Emrah Eren - Bir Baba Hamlet Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Özlem Zeynep Dinsel - Yuva Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Murat Akkoyunlu - Bir Baba Hamlet Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Canan Atalay - Mutluyduk Belki Bugüne Kadar Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Ali Yoğurtçuoğlu - Kayıp El Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı: M. Nurullah Tuncer - Romeo ve Juliet Yılın En Başarılı Giysi Tasarımı: Candan Seda Balaban - Hayvan Çiftliği Yılın En Başarılı Sahne Müziği: Tolga Çebi - Nora - Bir Bebek Evi Yılın En Başarılı Işık Tasarımı: Akın Yılmaz - Bayrak Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı: Erkan Akbulut - Dönüşüm -ÖZEL ÖDÜLLER- 22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde, Türk tiyatrosunu geliştiren ve dönüşümünde öncü olan oyun yazarlarına verilen Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'nün bu seneki sahibi 'Yuvaö isimli oyunuyla, Sami Berat Marçalı oldu.
Cevat Fehmi Başkut - 15.05.2018
Görüntülü) Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri 22. Kez Sahiplerini Buldu (2)
22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin kazananları şöyle: Yılın En Başarılı Oyunu: İstanbul Devlet Tiyatrosu – Romeo ve Juliet Yılın En Başarılı Yönetmeni: Emrah Eren – Bir Baba Hamlet Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Özlem Zeynep Dinsel – Yuva Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Murat Akkoyunlu – Bir Baba Hamlet Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Canan Atalay – Mutluyduk Belki Bugüne Kadar Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Ali Yoğurtçuoğlu – Kayıp El Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı: M. Nurullah Tuncer – Romeo ve Juliet Yılın En Başarılı Giysi Tasarımı: Candan Seda Balaban - Hayvan Çiftliği Yılın En Başarılı Sahne Müziği: Tolga Çebi - Nora - Bir Bebek Evi Yılın En Başarılı Işık Tasarımı: Akın Yılmaz – Bayrak Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı: Erkan Akbulut – Dönüşüm -ÖZEL ÖDÜLLER- 22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde, Türk tiyatrosunu geliştiren ve dönüşümünde öncü olan oyun yazarlarına verilen Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'nün bu seneki sahibi "Yuva" isimli oyunuyla, Sami Berat Marçalı oldu.
Cevat Fehmi Başkut - 15.05.2018
Görüntülü) Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri 22. Kez Sahiplerini Buldu
22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nin kazananları şöyle: Yılın En Başarılı Oyunu: İstanbul Devlet Tiyatrosu – Romeo ve Juliet Yılın En Başarılı Yönetmeni: Emrah Eren – Bir Baba Hamlet Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Özlem Zeynep Dinsel – Yuva Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu Murat Akkoyunlu – Bir Baba Hamlet Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu: Canan Atalay – Mutluyduk Belki Bugüne Kadar Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu: Ali Yoğurtçuoğlu – Kayıp El Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı: M. Nurullah Tuncer – Romeo ve Juliet Yılın En Başarılı Giysi Tasarımı: Candan Seda Balaban - Hayvan Çiftliği Yılın En Başarılı Sahne Müziği: Tolga Çebi - Nora - Bir Bebek Evi Yılın En Başarılı Işık Tasarımı: Akın Yılmaz – Bayrak Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı: Erkan Akbulut – Dönüşüm -ÖZEL ÖDÜLLER- 22. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri'nde, Türk tiyatrosunu geliştiren ve dönüşümünde öncü olan oyun yazarlarına verilen Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü'nün bu seneki sahibi "Yuva" isimli oyunuyla, Sami Berat Marçalı oldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Cevat Fehmi Başkut Haberleri | Cevat Fehmi Başkut Kimdir - Haberler - Cevat Fehmi Başkut haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Cevat Fehmi Başkut kimdir, hayatı ve biyografisi. Ünlü isimler üniversitenin online etkinliğine katılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 26.10.2021 14:49:27. #1.16#

title