Çetin Doğan GATA'ya Yatırıldı

Çetin Doğan GATA'ya Yatırıldı

Emekli Orgeneral Çetin Doğan, Tahliye Olduktan Sonra GATA'ya Yatırıldı.

Çetin Doğan GATA'ya Yatırıldı

Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanan Emekli Orgeneral çetin Doğan, tahliye olduktan sonra GATA'ya yatırıldı..

Balyoz soruşturması kapsamında tutuklanarak Silivri Kapalı Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski Birinci Ordu Komutanı Emekli Orgeneral Çetin Doğan tahliye edildi. Doğan, cezaevi çıkışında yaptığı kısa açıklamada; "Orada da görevimi yaptım. Gecikmiş bir tahliye idi. Adalet yerini bulacak." dedi.

AVUKATI KONUŞTU

Celal ülgen, "İlk günden beri Balyoz'un sahte bir plan olduğunu söyledim. 'Gerçekle ilgisi yoktur' dedim. Sözüm doğru çıktı. Gerçi tahliye, beraat demek değildir. Yargı aşaması devam edecek. Bu aşamada bütün gerçekler ortaya cıkacak. Türkiye'ye karşı kurulan komplo da çökmek üzeredir. çöküş devam edecektir. Türkiye, her türlü olumsuzluğa rağmen aydınlık günlere ulaşacaktır" diye konuştu.

Avukat ülgen, tahliye gerekçesi ile ilgili sorulan soruyu, "Birinci neden kuvvetli şüphe bulunmadığı yönünde. İkinci neden aynı iddialarla gözaltına alınan bazı şüphelilerin savcılıkca serbest bırakılması. üçüncü neden tahliyelerin bir kısmının, bir mahkemenin kurulu tarafından incelenmiş olması ve o kurulun tahliye gerçekleştirmiş olması. Dördüncü neden de savunma avukatlarının itiraz dilekçelerinde belirtiği nedenler" diye konuştu.

Erhan TEKTEN- Ali çağlar TINBEK/ İSTANBUL, (DHA)