Çete Kurmak Suçundan Yakalanan Şahıs Tutuklandı

Çete Kurmak Suçundan Yakalanan Şahıs Tutuklandı

Çorum'da Çete Kurarak Zorla Senet İmzalatmak, Gasp ve Kişi Hürriyetini İhlal Etmek Suçlarından Yakalanan ve Mahkemece Tutuklanan 9 Kişi ile Birlikte Aranan 2 Kişiden Günay P., Polis Tarafından Yakalandıktan Sonra Çıkarıldığı Mahkeme Tarafından Tutuklanarak Cezaevine Konuldu.

Çete Kurmak Suçundan Yakalanan Şahıs Tutuklandı

Çorum'da çete kurarak zorla senet imzalatmak, gasp ve kişi hürriyetini ihlal etmek suçlarından yakalanan ve mahkemece tutuklanan 9 kişi ile birlikte aranan 2 kişiden Günay P., polis tarafından yakalandıktan sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Edinilen bilgiye göre, Kale Mahallesi'ndeki bir inşaatta 18 Temmuz 2007 günü saat 18.30 sıralarında inşaat sahibi ve bekçinin el ve ayaklarını bağladıktan sonra zorla borç senedi imzalatıp, cep telefonlarını gasp ettikleri belirlenen Olcay D., Murat G., Hasan I., Sercan Y. ve Fatih E. adlı 5 kişi, Asayiş Şube ve Çocuk Şubesi ekipleri tarafından düzenlenen operasyonla Niğde'de yakalandı ve Çorum'a getirildi. Yapılan sorgulamada zanlılara yardım ettikleri belirlenen Özkan V., Mustafa E. ve İbrahim G. adlı

3 kişi de yakalanarak gözaltına alındı. Çorum Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan soruşturmanın ardından "çete kurmak, zorla senet imzalatmak, gasp ve kişi hürriyetini ihlal etmek" suçlarından adliyeye sevk edilen 9 zanlı, cumhuriyet savcısına verdikleri ifadenin ardından çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olayla ilgili aranan çete üyesi Günay P. ve B.E. adlı 2 kişiden Günay P. de, polis tarafından yapılan baskında kıskıvrak yakalandı. Emniyette yapılan sorgunun ardından adliyeye götürülen Günay P., cumhuriyet savcısına verdiği ifadenin ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

(EÖ-OK-OK-Y)

Kaynak: İHA