Çeşitli Sivil Toplum Gruplarından Özgür Gündem Gazetesine Destek

Çeşitli Sivil Toplum Gruplarından Özgür Gündem Gazetesine Destek

Özgür Gündem Gazetesi'nin Kapatılmasını Protesto Etmek Ve Yanlarında Olduklarını Göstermek İçin Demokratik Türkiye Partisi (dtp) Ve Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları İnsan Hakları Derneği (ihd) Binasında Bir Basın Açıklaması Yaptı. İhd'nin Beyoğlu'ndaki Merkezinde Yaklaşık 40 Kişi Bir Araya Geldi....

Çeşitli Sivil Toplum Gruplarından Özgür Gündem Gazetesine Destek

Özgür Gündem Gazetesi`nin kapatılmasını protesto etmek ve yanlarında olduklarını göstermek için Demokratik Türkiye Partisi (DTP) ve çeşitli sivil toplum kuruluşları İnsan Hakları Derneği (İHD) binasında bir basın açıklaması yaptı. İHD`nin Beyoğlu`ndaki merkezinde yaklaşık 40 kişi bir araya geldi. Grup adına basın açıklamasını DTP İstanbul İl Başkanı Doğan Erbaş yaptı.
Gazetenin İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi kararıyla Terörle Mücadele Yasası kapsamında kapatıldığını dile getiren Erbaş, ¨Özgür Gündem susmayacak. Özgür basın, kendi özgürlüğünü kendi gücüyle, direnişle ve halkın desteği ile kazanacaktır¨ dedi.
İnsan Hakları savunucuları olarak Cumartesi günü Taksim`den Galatasaray Lisesi önüne kadar Özgür Gündem`in dava açılan sayılarını taşıyarak ve çevreyede dağıtarak yürüyüş yapacaklarını belirten İnsan Hakları Derneği İstanbul İl Başkan`ı Hürriyet Şener, ¨Özgür Gündem Gazetesi yasaklansa bile sokakta dağıtılacak. Okuruyla buluşacak¨ dedi.
Basın açıklamasının ardından grup üyeleri Özgür Gündem Gazetesi binasına giderek gazetenin Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Aykol`u ziyaret etti.

Kaynak: DHA