Cesedi Bulunan Fatma Nur Karaoğlan'ın Cenaze Namazı

Cesedi Bulunan Fatma Nur Karaoğlan'ın Cenaze Namazı

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde 28 gündür kendisinden haber alınamayan genç kızın öldürülmesi olayıyla ilgili bir kişi tutuklandı.

Kahramanmaraş'ın Türkoğlu ilçesinde 28 gündür kendisinden haber alınamayan genç kızın öldürülmesi olayıyla ilgili bir kişi tutuklandı.

Türkoğlu Mesire Alanı çevresindeki derede dün, hayvan otlatırken cesedi bir çoban tarafından bulunan 18 yaşındaki Fatma Nur Karaoğlan'ın öldürülmesiyle ilgili çalışmayı yürüten polis ekipleri, olayla ilgili lise öğrencisi Orhan A'yı (17) gözaltına aldı.

Orhan A'nın, emniyetteki sorgusunda olay günü Karaoğlan'la mesire alanındaki ormanlık alanda buluştuğunu, aralarında çıkan tartışma sonucunda başına kaya parçasıyla vurarak öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlı tutuklandı.

Öte yandan ailesi tarafından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi morgundan alınan Fatma Nur Karaoğlan cenazesi, Türkoğlu ilçesi Ulu Cami'de kılınan cenaze namazının ardından Kılılı Mezarlığında gözyaşlarıyla toprağa verildi.

Kimliği, pantolon çizgisinden belirlendi

Dün bulunan cesedin Fatma Nur Karaoğlan'a ait olduğunun tespit edilmesinde ise kurulan özel ekibin yürüttüğü titiz çalışmanın etkili olduğu öğrenildi.

Cesedin bulunduğu mesire yerinde delil incelemesi yapan ekipler, bulunan cesedin üzerinde kimlik veya eşya olmadığını gördü. Sadece kıyafeti olan cesedin kafasından aldığı darbelerle öldürüldüğü saptandı.

Kayıp şahıs bilgilerini ve kayıplara ait kıyafet bilgisini araştıran polis ekipleri, cesedin üzerindeki çift kırmızı şeritli kot pantolonunun, kayıp bir kızın, daha önce sosyal medyada paylaştığı resimdeki pantolonla aynı olduğunu farketti.

Bu ipucundan yola çıkan polis ekipleri, yaptığı araştırmada cesedi bulunan kişinin 8 Ekim 2018 günü Türkoğlu'ndaki evinden ayrılıp kaybolan 18 yaşındaki lise öğrencisi Fatma Nur Karaoğlan olduğunu tespit etti. Ailesi de kızın kıyafetlerini teşhis etti.

Polis ekipleri, daha sonra yapılan araştırmada genç kızla görüşen ve tanıyan çok sayıda kişinin bilgisine başvurdu. İfadesi alınan 17 yaşındaki lise öğrencisi Orhan A, cinayeti itiraf etti.

Zaman zaman görüştüğü Fatma Nur ile 1 ay önce olay günü mesire alanının üzerindeki ormanlık alanda tek başına buluştuğunu, aralarında tartışma çıktığını, başına kaya parçasıyla vurarak öldürdüğünü itiraf etti.

Türkoğlu Mesire Alanı çevresindeki derede dün, hayvan otlatırken ceset gören bir çoban, durumu polise bildirmiş, yapılan incelemede, cesedin, 18 yaşındaki Fatma Nur Karaoğlan'a ait olduğu belirlenmiş, genç kızın cesedi, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna gönderilmişti.

Kaynak: AA