Cengiz Ünder, Türkiye İçin Rekor Bir Rakamla Roma'ya Gidiyor

Cengiz Ünder, Türkiye İçin Rekor Bir Rakamla Roma'ya Gidiyor

20. yaşının ilk gününde Cengiz'e doğum günü pastası ve nazar boncuklu uğurlama yapıldıDüzenlenen basın toplantısında Cengiz Ünder bundan sonraki hedeflerini açıklarken, 15 milyon Euro + bir sonraki satıştan %20 pay ile Roma'ya satılan Cengiz için Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ başarılar...

Cengiz Ünder, Türkiye İçin Rekor Bir Rakamla Roma'ya Gidiyor

20. yaşının ilk gününde Cengiz'e doğum günü pastası ve nazar boncuklu uğurlama yapıldı

Düzenlenen basın toplantısında Cengiz Ünder bundan sonraki hedeflerini açıklarken, 15 milyon Euro + bir sonraki satıştan %20 pay ile Roma'ya satılan Cengiz için Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ başarılar diledi ve genç oyuncuyu nazar boncuğu takarak uğurladı.

3. İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadı'nda gerçekleştirilen basın toplantısına, Kulüp Başkanı Göksel Gümüşdağ ile Cengiz Ünder'in ailesi katıldı.

Toplantıda açıklamalarda bulunan Göksel Gümüşdağ, Ünder'i Roma'da yalnız bırakmayacaklarını söyleyerek, "Biraz evvel takımımıza gelenleri ağırladık. Şimdi giden kardeşimizi uğurluyoruz. Başakşehir olarak profesyonel yönetimimizi ifade etmiştik. Attığımız adımlar doğru ilerlediğimizi gösteriyor. Üç yıldır Avrupa kupalarına giden bir kulüp var. Bu istikrarlı gidişatımızı önemsiyoruz. Medipol Başakşehir için zor diye bir şey yoktur. Sadece imkansız zaman alır diyorum. Cengiz Ünder'i, 15 milyon avro gibi rekor bir transfer ücretiyle sattık. Bu kulüp her geçen gün daha iyi bir noktaya gelecek. Seyircisi yok dedikleri takımımız, bugün itibarıyla 4 bin 500 kombine satışı gerçekleştirmiştir. Doğru yönetilen kulüp olunca herkesin sempatisi kazanıldı. Bu başarılarımızı sürdürürsek 4-5 yıla tribünlerimizin tamamı dolar" dedi.

Cengiz Ünder'i bir Altınordu Kulübünden 600 bin Euro bonservis bedeliyle Altınordu'dan transfer ettiklerini ve 25 kat fazlasıyla Roma'ya gönderdiklerini kaydeden   Gümüşdağ, şunları söyledi:

"Bizim net rakamımız 15 milyon avrodur. Sözleşmeler, Roma Kulübüyle 1 saat kadar evvel imzalandı. Satışından net yüzde 20 bedelimiz olacak. Cengiz kardeşimiz çok daha önemli transferlere imza atacaktır. 25 kat fazlasıyla satmış oluyoruz. Bu da bizim için önemli. Çünkü biz Cengiz'e inanıyoruz. Abdullah Avcı'nın verdiği ilk 11 fırsatı ona verdiği değerdir. En büyük teşekkürü ilk önce Abdullah hocaya etmek lazım. Cengiz'in, Avrupa'da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Manchester United ve Roma ile görüşmeler son ana kadar sürdü. City, Almanya'ya kiraya verecekti. Roma ise direkt oynatacağını söyledi. Dolayısıyla hayırlı olsun. Bazen tarih hızlı yazılıyor. Cengiz, hızlı bir tarih yazdı. Dualarımız onunla."

CENGİZ ÜNDER: "BENİM İÇİN YENİ BİR HEYECAN"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisini aradığını ve "ülke olarak arkandayız" dediğini ifade eden Cengiz Ünder, "Öncelikle Abdullah hocaya ve Fatih Terim'e teşekkür ediyorum. Onun da bu transferde katkısı olduğunu biliyorum. Benim için her şey yeni başladı. Benim için çok gurur verici bir transfer. Buraya 1 sene önce geldim, şimdi Roma'ya gidiyorum. Benim için yeni bir heyecan. Burada olduğu gibi çok çalışarak Roma formasını terleteceğim" diye konuştu.

Roma teknik direktörünün genç oyunculara şans veren biri olduğunu söyleyen Cengiz, şöyle konuştu:

"Roma, İtalya'nın en büyük kulüplerinden birisi. Benim pozisyonumda görev alan Salah Liverpool'a gitti. En iyi şekilde çalışacağım. Ben kendime her zaman güveniyorum. Orada da formayı alacağım ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceğim. Salih Uçan ile dün Roma hakkında görüştük. Bence Türkiye'nin en büyük altyapısı Altınordu. Dünyanın sayılı kulüplerinden birine gidiyorum. ben her zaman hedefimi yükseklere koymuşumdur. Her zaman Avrupa hayalim vardı. Bunu şu anda başarıyorum. Oradan da inşallah daha büyük kulüplere imza atarım."

Basın toplantısın ardından Cengiz Ünder'in 20'nci yaşı kesilen doğum günü pastası ile kutlandı. Kulüp başkanı Gümüşdağ Cengiz'e, nazar boncuğu hediye etti.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

Basın toplantısından görüntüler

Açıklamalar

Pasta kesimi

Genel detaylar

HABER - KAMERA: MUSTAFA AKIN - İSTANBUL/ DHA

14.07.2017 - Haber Kodu : 170714166

14.07.2017 - Haber Kodu : 170714167