Cengiz Kurtoğlu Hopa'da

Cengiz Kurtoğlu Hopa'da

Ünlü Sanatçı Cengiz Kurtoğlu, MHP Milletvekili Adaylarına Destek Vermek ve Dinlenmek İçin Hopa'ya Geldi.

Cengiz Kurtoğlu Hopa'da

Ünlü sanatçı Cengiz Kurtoğlu, MHP milletvekili adaylarına destek vermek ve dinlenmek için Hopa'ya geldi.

Cengiz Kurtoğlu, ilk olarak MHP Rize İl Başkanlığı'nı ziyaret etti. Daha sonra Borçka'ya geçen Kurtoğlu, burada milletvekili adayları Zafer Aydemir ve Tekin bayrak ile biraraya geldi. Hopa'da seçim çalışmaları için 1 hafta sonra yeniden bölgeye geleceğini belirten Kurtoğlu, "Yıllarca gurbette yaşayıp sonradan memlekete gelen biri değilim. 24 yılımı Arhavi'de geçirip daha sonra gurbete çıktım. Ama memleketimden hiç uzak kalmadım, sürekli olarak gelmeye devam ettim. Benim gezimin amacı birlik ve

beraberliktir. Her şeyin ülke menfaatlerine olması içindir. Ülke bütünlüğü için böyle bir tercihte bulundum. Bundan sonra da bu yola devam edeceğim. Öncelik MHP olsa da bu uğurda amaç güden hiçbir parti bizim için fark etmez. Benim şahsi hiçbir menfaatim yoktur. 8 yıl çay fabrikasında çalıştım. 1 yıl da İş Bankası'nda güvenlik olarak çalışıp buralara kadar geldim. Yarın bütün partileri ziyaret edeceğim. İdealim MHP'nin iktidara gelmesidir" dedi.

Seçim kararının alınmasından sonra milletvekilliği adaylığını açıklayan Cengiz Kurtoğlu, daha sonra adaylıktan çekilmişti. Kurtoğlu, bu konu ile ilgili ise,"25 yıldır profesyonel olarak çalışıyorum. Yurt içi ve yurt dışı programlarım var. Bazı firmalarla anlaşmalar yaptım. Seçimlerin Kasım ayında yapılacağını biliyordum ve ona göre ayarlamalar yapıp sözleşmeler imzaladım. Seçim tarihi öne alınınca programlarımı iptal edemedim ve adaylıktan çekilmek zorunda kaldım. Programlarımın iptalinde büyük

tazminatlar ödemek zorunda kalacaktım. Ama bu hiç önemli değil. Ben yada Zafer Aydemir hiç fark etmez. Zafer Aydemir'in bölgesinde milletvekili seçilebilmesi için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor" diye konuştu.

MHP Hopa İlçe Başkanı Fikri Kaçmaz ve partililerle birlikte parti binasına çıkan Cengiz Kurtoğlu, daha sonra Arhavi ilçesine gitti.

(ZA-İRT-OK-Y)