Cengiz, "Karşıyaka maçına galibiyet için çıkacağız"

Malatyaspor Basın Sözcüsü Ali Cengiz, Karşıyaka ile oynanacak karşılaşmaya 3 puan için çıkacaklarını söyledi.

Cengiz,

Malatyaspor Basın Sözcüsü Ali Cengiz, Karşıyaka ile oynanacak karşılaşmaya 3 puan için çıkacaklarını söyledi.

Yeni yönetim, yeni teknik heyet ve alınan Orduspor galibiyetinin takım üzerinde olumlu etki yaptığını belirten Cengiz, çıkışı devam ettirerek kötü günleri geride bırakmayı hedeflediklerini söyledi. Karşıyaka deplasmanının zorlu geçeceğini ifade eden Cengiz, takımdan ayrılan oyuncular nedeniyle kısıtlı bir kadro ile mücadele etmek zorunda olduklarını anlattı. Cengiz, "Bütün zorluklara rağmen bu maçtan da 3 puanla ayrılmayı umuyoruz. Bu konuda oyuncularımıza güveniyoruz." dedi.

Cengiz, takımın eksiklerinin devre arasına kadar çok iyi analiz edileceğini ve devre arasında gerekli takviyelerin yapılacağını dile getirerek, Malatyaspor'un artık kendi ayakları üzerinde durmasını sağlamak için de çalıştıklarını söyledi.

Cengiz, "Kulübün şahıslara olan bağımlılığını ortadan kaldırmamız gerekiyor. Maddi sorunların bu seviyelere gelmemesi için sürekli gelir kayaklarının oluşturulması gerekir." şeklinde konuştu. Cengiz, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan ile yapılan görüşme neticesinde takımın vergi borçlarının taksitlendirilmesinin sağlanacağını dile getirerek, bu konuda emeği geçen milletvekillerine teşekkür etti.

Takımın Cuma günü yapacağı idmanın ardından hazırlıklarını tamamlayacağını belirten Cengiz, cuma günü akşam havayolu İzmir'e gidileceğini söyledi. Takımda sarı kart cezalısı Güngör'ün dışında eksik bulunmazken sakatlığı bulunan Zafer'in durumunun maç saatinde belli olacağı öğrenildi.

Kaynak: CHA