Cenazeler, Türkiye'ye Getiriliyor

Cenazeler, Türkiye'ye Getiriliyor

Bulgaristan'ın, Türkiye'nin Kapıkule Sınır Kapısı'na Yaklaşık 20 Km Uzaklıktaki Lübimets Beldesi Yakınlarında Geçtiğimiz Cumartesi Günü Meydana Gelen Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden 7 Türk'ün Cenazeleri Türkiye'ye Getirilecek.

Cenazeler, Türkiye'ye Getiriliyor

Bulgaristan'ın, Türkiye'nin Kapıkule Sınır Kapısı'na yaklaşık 20 km uzaklıktaki Lübimets beldesi yakınlarında geçtiğimiz cumartesi günü meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 7 Türk'ün cenazeleri Türkiye'ye getirilecek. 7 Türk'ün yakını olan Gülşehirli Osman Yılmaz'ın cenazeleri Bulgaristan'dan almak için uçakla İstanbul'a gideceği öğrenildi.

Nevşehir'in Gülşehir ilçesine bağlı Karahöyük köyüne 1 aylık tatili geçirmek üzere Soner Kılıç yönetimindeki Almanya plakalı Transit marka bir araçla yola çıkan Büyükkılıç ailesi, Bulgaristan'ın, Türkiye'nin Kapıkule Sınır Kapısı'na 20 km uzaklıkta bulunan Lübimets beldesi yakınlarında hatalı sollama nedeniyle karşı yönden gelen Sırbistan plakalı bir otobüs ile çarpışmıştı. Kazada araç sürücüsü Soner Kılıç(39) ile ağabeyi Memiş Büyükılıçoğlu, eşi Kezban Büyükkılıçoğlu ile çocukları Murat(18), Abdülsamet(19) Uğurcan(11) ve Özlem Büyükkılıçoğlu(22) olay yerinde hayatlarını kaybetmişlerdi.

Yaşanan kazanın ardından girişimlerde bulunan, 7 Türk'ün Gülşehir ilçesinde yaşayan yeğeni Osman Yılmaz, cenazelerin Gülşehir ilçesine getirilmesi için uçakla İstanbul'a gitti. Yarın Gülşehir ilçesine getirilmesi beklenilen cenazeler için Gülşehir Kurşunlu camiinde cenaze namazı kılınacak. Trafik kazasında hayatını kaybeden 7 kişi daha sonra Karahöyük köy mezarlığında toprağa verilecek. (CİHAN)

Kaynak: CHA