Cenaze Kortejine 'Kırmızı Işık' Cezası

Cenaze Kortejine 'Kırmızı Işık' Cezası

İngiltere'nin Essex Yöresi Laindon Kentinde Bir Cenazeyi Defnetmek Üzere Mezarlığa Doğru Yola Çıkan Kortejdeki Şoförlere Kırmızı Işıkta Geçtikleri İçin Toplam 60 Poundluk Ceza Makbuzu ve Mahkemeye İfade Vermek Üzere Celp Kağıdı Geldi.

Cenaze Kortejine 'Kırmızı Işık' Cezası

İngiltere'nin Essex yöresi Laindon kentinde bir cenazeyi defnetmek üzere mezarlığa doğru yola çıkan kortejdeki şoförlere kırmızı ışıkta geçtikleri için toplam 60 poundluk ceza makbuzu ve mahkemeye ifade vermek üzere celp kağıdı geldi.

Cenazenin yakınlarından Amanda Miller, olayı sayfalarına taşıyan Sun Gazetesi'ne konuşurken oldukça öfkeliydi. Amanda, "Tamamıyla saçma bir uygulama. Cenaze alayında 25 araba vardı. Geridekiler hem mezarlığın yolunu bilmedikleri için hem de diğer araçların saygı amaçlı durup yol vermeleri üzerine kırmızı ışıkta geçmek zorunda kaldı. Cenaze şirketiyle birlikte bizi kameraya alan polis birimine cezanın iptali için yazılı dilekçe verdik ama bir bayan komiser 'kural kuraldır' diyerek reddetti" diye konuştu.

Essex emniyeti ise kendisini, "Hadiseye geniş perspektiften bakıyoruz. Halkın güvenliği daha önemli olduğu için yaptırımı uygulamak zorundayız" diyerek savundu.

(AİS-OYK-OYK-OK-D)