Cenaze Aracıyla Kitap Taşıdı

Cenaze Aracıyla Kitap Taşıdı

Tunceli’nin Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden hibe olarak aldığı cenaze aracını İzmir ve Ankara’dan topladığı kitaplarla doldurarak ilçeye getirdi.

Cenaze Aracıyla Kitap Taşıdı
26.03.2016 18:47 | Son Güncelleme: 26.03.2016 18:47

Tunceli’nin Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden hibe olarak aldığı cenaze aracını İzmir ve Ankara’dan topladığı kitaplarla doldurarak ilçeye getirdi. Araçtaki tabutları kitapla dolduran Polat, “Bu kez cenaze aracıyla cenaze yerine kitap taşıdık” dedi.

Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden hibe olarak aldığı cenaze aracıyla toplanan kitapları taşıdı. Hibe edilen aracı almaya giden Polat, İzmir ve Ankara’da yaşayan gönüllü vatandaşlardan topladığı yüzlerce kitabı cenaze aracına koyarak ilçeye getirdi.

“TABUTLARIN İÇİNİ KİTAPLA DOLDURDUK”

Belediye başkanı seçildikten sonra eğitime katkı sunacak kampanyalar yapmaya özen gösterdiğini ifade eden Polat, “Cenaze aracına cenaze değil de kitap koyduk. Tabutların içini kitapla doldurduk. İzmir’den aldığımız cenaze aracı ve kitapla Ankara’ya geldik. Ankara’da da gönüllü vatandaşlarımız ilçemizdeki öğrencilere kitap yardımında bulundu. Seçilmeden önce öğretmenlik yapıyordum. Eğitimci kimliğimden dolayı da ilimizde eğitimde elde ettiğimiz başarıya katkı sağlamak istedim.” diye konuştu.

Çalışmalarında eğitim ve çevre konularına öncelik verdiğini belirten Polat, bu tür çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Kaynak: Cİhlas Haber AjansıN

Manşet

Haberler

Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Cenaze Aracıyla Kitap Taşıdı - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 22.9.2020 21:50:44. #1.15#
title