Cen İletişim Grup Şirketleri İle B.e. İnternational Arasında İşbirliği.

Cen İletişim Grup Şirketleri İle B.e. İnternational Arasında İşbirliği.

Medya Ve Halkla İlişkiler Alanında Hizmet Veren Cen İletişim Grup İle Dünya Çapında 42 Ülkede Medya Planma, Medya Danışmanlığı, Halkla İlişkiler Ve Küresel İş Danışmanlığı Yapan New York Merkezli Beı Arasında Varılan İş Birliği Anlaşması İmzalandı.

Cen İletişim Grup Şirketleri İle B.e. İnternational Arasında İşbirliği.

Medya ve halkla ilişkiler alanında hizmet veren Cen İletişim Grup ile dünya çapında 42 ülkede medya planma, medya danışmanlığı, halkla ilişkiler ve küresel iş danışmanlığı yapan New York merkezli BEI arasında varılan iş birliği anlaşması imzalandı.

¨BU İŞ BİRLİĞİNİN CEN GRUBU´NA BÜYÜK BİR GÜÇ KAZANDIRACAĞINA İNANIYORUZ¨

The Plaza Otel`deki işbirliği anlaşması Cen iletişim Başkanı Nazlı Öztarhan, BEI Bölge direktörü Talal Tahabetin ve Cen Grup Onursal Başkanı Nail Keçili`nin de katılımıyla basına tanıtıldı. Toplantıda Cen Grup yönetim kurulu üyesi Faruk Atasoy, uluslararası alanda şirketler arasında yapılan işbirliğinin şirketler için olan önemini vurguladı. Atasoy ¨Uluslararası alanda işbirliği ve ortaklıklar yaygınlaşıyor. Böylelikle firmalar pazar paylarını üretme imkanına sahip oluyor¨ şeklinde konuştu. Atasoy, BEI ile yaptıkları anlaşmanın şirketleri açısından önemine değinerek, ¨Bu işbirliğinin Cen Grubu´na büyük bir güç kazandıracağına inanıyoruz. Bizim yaptığımız anlaşma bundan önce Türk şirketlerinin yapmış olduğu anlaşmalardan daha farklı olacak. Biz BEI şirketlerinin bölgesel bir temsilcisi olmayacağız. Her iki kuruluşun da uluslararası alanda aktif olarak yer alacağı bir yapılanma sağlayacağız¨ dedi.

¨TÜRKİYE DÜNYADAKİ 14. BÜYÜK EKONOMİ VE BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLݨ

Toplantıda söz alan BEI Avrupa Bölge Temsilcisi Talal Tahabetin ise anlaşmadan duydukları mutluluğu dile getirdi. Tahabetin, Cen Grubu´nu onların enerjik yapısı nedeniyle seçtiklerini belirterek anlaşmanın iki şirket için de uluslararası alanda önemli bir atılım sağlayacağını söyledi. Konuşmasında Türk ekonomisine ve Türk şirketlerine de değinen Tahabetin, ¨ Türkiye dünyadaki 14. büyük ekonomi ve bizim için çok önemli . Türkiye, Avrupa Birliği, Orta Doğu, Orta Asya ve Kuzey Amerika ülkeleri ile hızla gelişen ticari bir ilişkiye sahip¨ şeklinde konuştu. Konuşmasının devamında Türk şirketlerinin uluslararası alanda hiç olmadıkları kadar rekabet edebilir bir düzeye geldiklerini belirten Tahabetin ¨ Bu ortaklıkla biz, Türk şirketlerinin ihtiyacı olan tanıtım ve küresel pazarlara açılma ihtiyacına katkıda bulunacağımızı düşünüyoruz¨ ifadesini kullandı.

¨HEDEFİMİZ CİROMUZU 60 MİLYON DOLARA ÇIKARMAK¨

Cen İletişim Başkanı Nazlı Keçili Öztarhan da ¨Bu anlaşmayla 6 ayda elde ettiğimiz 20 milyon ciromuzu önümüzdeki 6 ay içerisinde 3 katına çıkararak 60 milyon dolar ciro elde etmeyi planlıyoruz.¨ dedi. Toplantı sonrası basının sorularını yanıtlayan Cen İletişim Onursal Başkanı Nail Keçili, bu anlaşmayla hedeflerinden birini gerçekleştirdiklerini bir diğer hedef olarak ise 2000 yılına kadar sektörde elde ettikleri liderliklerini yeniden kazanmayı ve uluslararası alanda atılım gerçekleştirmek olduğunu söyledi.

Keçili ayrıca ¨Neden Onursal Başkanlık?¨ sorusuna cevap olarak artık şirketlerin başında bulunmak istemediğini, şirketlerinin başına gelen olumsuz olaylardan sonra küstüğünü ve küskünlüğünün devam ettiğini ifade etti.